Skocz do zawartości

maciej_m

Pasjonat
  • Postów

    139
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O maciej_m

Informacje

  • Imię
    Maciej
  • Miasto
    Zduńska Wola / Łódź

Auto

  • Model
    A4 B5
  • Nadwozie
    Sedan
  • Rok produkcji
    2000
  • Silnik
    1.6 i
  • Kod silnika
    ANA
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    Manual
  • Paliwo
    PB+LPG

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia maciej_m

20

Reputacja

  1. Wyszstko ładnie pięknie. Tylko powiedz co będzie się działo jak Ci to cudo, w sensie druciak, zamarznie? Temat Oilcatchcan był już przerabiany wielokrotnie na forum przy różnych motorach i to niewiele daje a na pewno nie w przypadku ALZ. Tam jest olej i być musi bo to opary ze skrzyni korbowej silnika. Jeżeli silnik żre olej to wymaga naprawy góry lub dołu albo jednego i drugiego. Jak wciąga sobie 100 ml na setkę to należy jeździć i obserwować. Nie chcesz chyba powiedzieć że inżynierowie Audi nie znali się na rzeczy. Ten silnik wg. mnie pochodzi w prostej linii od silników Audi 80 B1 czyli od początku Audi pod skrzydłami VW. Nie jest oczywiście identyczny, był rozwijany i modernizowany ale zmiany nie były epokowe.
  2. maciej_m

    Pomiar oleju 1.6 ALZ

    Kolegu tu masz duży wątek na ten temat: Kiedyś zgłębiałem temat tego czujnika ale pojawiał się komunikat o jego awarii a nie problem z oil min. Z resztą w wątku ktoś wyjaśnia skąd te 100 km do pojawiania się komunikatu. Daj znać czy coś udało się poprawić. Sory ale sam nie za bardzo mam czas teraz zgłębiać te bloki a w tym wątku masz wszystko podane na tacy. PozdrawiaMM
  3. maciej_m

    Pomiar oleju 1.6 ALZ

    Kolego zrób pomiar tak jak mówi instrukcja obsługi samochodu i nic nie cuduj. Rozgrzej silnik do normalnej temp. pracy (czytaj auto musi trochę przejechać - temp. płynu chłodzącego nie jest tożsama z temp. oleju), wyłącz silnik, odczekaj 3 minuty i sprawdź poziom. Czujnik poziomu oleju nie mierzy poziomu co 100km ale robi to na bieżąco aby wykryć potencjalny wyciek najszybciej jak to możliwe zanim jeszcze pojawi się komunikat o niskim ciśnieniu oleju. To dość skomplikowany przyrząd ale jego awaria tak samo jak awaria okablowania dość szybko da rezultat w postaci check-a na desce a o niczym takim nie wspominałeś. Poziom oleju jaki w danej chwili mierzy czujnik można zobaczyć w blokach pomiarowych. Jak nie zapomnę to jutro podpowiem gdzie to widać. Swoją drogą to dolewales coś do tego oleju? Jakiś ulepszacz, motodoktor?
  4. Dziękuję za radę. Jak zawsze jesteś kopalnią wiedzy. Wrzucę dokumenty do "mojego" wątku w tym tygodniu. Właśnie się zastanawiałem jak dalej rozegrać sprawę. A że nie jest paląca to ja przekładam. PozdrawiaMM
  5. Nie sądzę abyś coś wywalczył bez sądu. Ale kasę z kosztorysu możesz uznać za swoją. Ja swój przypadek z Hestia w roli głównej opisałem tutaj: https://a4-klub.pl/topic/459328-szkoda-parkingowa-a-jak%C5%BCe/ Jak będę miał chwilę to dorzucę skany dokumentów, których ostatnio przybyło. Ale podsumowując. Mam kosztorys niezależnego rzeczoznawcy (2xwycena TU), odwołałem się do Rzecznika Finansowego (on nic nie może nakazać TU - tylko sąd), w odpowiedzi dla RF, Hestia napisała mniej więcej coś w stylu: " my tu nieba przychylamy proponując sieć własnych warsztatów, a Poszkodowany kontestuje zasady rynkowe i ma jakieś fochy. Niech się cieszy że w ogóle coś dostał". Jak masz czas i chęci to możesz drążyć. 800PLN i tak dostaniesz a jak się uprzesz to wyriwesz resztę ale będziesz musiał za tym pochodzić. Poczytaj wcześniejsze wątki na forum szczególnie odpowiedzi Hak-a. PozdraiwaMM
  6. Wymieniałem na początku tego roku. Jak palisz to cała robota zajmuje 2h przy zjaraniu trzech szlugów. Alternatywnie mogą być dwie zupy chmielowe. Montowałem na częściach BOSAL (tłumik, wieszaki, złączki). Pastę dalem z WALKERA. Prosta i w miarę przyjemna robota. Najlepiej robić z kanału lub z podnośnika. PozdrawiaMM
  7. To na pewno czujnik wałka rozrządu. Zanim go wymienisz sprawdź czy przewody są ok. Wtyczkę od czujnika widać na twoim zdjęciu z tego wątku - post#6. Obok twojej lewej ręki Jeżeli umiesz się posługiwać multimetrem to możesz sprawdzić czy czujnik w ogóle daje sygnał.
  8. Wężyk kończy się na przepustnicy. Od góry jest tak tylko jeden taki mały króciec do którego ten wężyk może pasować. Jak podłączysz to znów skasuj błędy i sprawdź co wróci.
  9. Z tyłu na głowicy jest przystawka rozdzielajaca z króćcami, na którą nachodzi wąż z szybko złączka, wąż zapinany opaską a od góry wchodzi termometr. Trzeba stwierdzić gdzie jest przeciek. Jak leci po głowicy i po bloku to najprawdopodobniej będzie to o-ring pod przystawka albo sama przystawka jest pęknięta.
  10. Jeżeli to ALZ to czujnik jest z po lewej stronie głowicy, nad kolektorem wydechowym, bliżej tyłu silnika. Trzyma się na jednej śrubie. Rozrządu w ogóle nie musisz dotykać.
  11. Co do lampek to się nie wypowiem bo nie zgłębiałem kwestii różnic przedlift/polift. Może będzie po prostu pasowała poliftowa podsufitka i problem będziesz miał rozwiązany? Na fotografiach wyglądają podobnie z dokładnością do otworu pod lampkę.
  12. Sam jeszcze nic nie robiłem. Materiały muszą być stricte do samochodu. Żadna meblówka nie wchodzi w grę. Jeżeli sam wyjmiesz i wyczyścisz płytę podsufitki to podejrzewam, że tapicer samochodowy bardzo Cię nie skaleczy za ponowne oklejanie ale trzeba się z nim domówić co do ceny. Tapicer będzie miał dostęp zarówno do przyzwoitego materiału jak i dobrego kleju kontaktowego w aerozolu. No i przede wszystkim będzie miał doświadczenie więc nie zmarnuje materiału. Samo wymontowanie i ponowny montaż podsufitki to na moje oko 2/3 pracy. Kupowanie używanej podsufitki moim zdaniem mija się z celem bo najmłodsze B5 (polifty) mają już 20 lat a po tam czasie gąbka, która była pod materiałem ulega biodegradacji. Nawet jak jeszcze nie odpadła to za chwilę to zrobi.
  13. Szacunek za zaangażowanie i chęć przywrócenia niemłodego już samochodu do sensownego stanu. Życzę powodzenia tym bardziej że samemu pochwalam idę utrzymania samochodu w stanie OEM i może mały + Z tą podsufitka to zastanów się czy nie lepiej dać do tapicera albo samemu oklejać. Widzilem w necie filmiki i nie wygląda to na ultraskomplikowane. Sam już widzę że prędzej czy później mnie to czeka - są już pierwsze oznaki :/
  14. maciej_m

    Uszczelka pod głowica

    Skoro płyn nie znika to jeźdź i obserwuj. Ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym obserwuj zawsze przy tych samych warunkach np. na zimnym przed pierwszym uruchomieniem silnika. Zaznacz sobie np. cienkopiem lub izolacją poziom płynu i za jakiś czas zobacz czy nie ubyło. Jak masz więcej czasu i umiejętności to możesz wykręcić i obejrzeć świece zaplonowe. W sieci są zdjęcia świec z silników gdzie padała UPG. Za jakiś czas powtórz test ale pamiętaj że LPG lubi sobie czasem wypuścić biały obłoczek. Miałem kiedys CLIO z 1.9D. Tam pękła tuleja w okolicy dolnego położenia tłoka. Płyn nie uciekał do cylindra ale spaliny dostawały się do układu chłodzenia. Najpierw uszkodził się zbiornik wyrównawczy płynu (wymieniłem) a potem chłodnica. Potem był już przeszczep serca a na starcie wydawało się że wystarczy wymienić UPG :/
  15. Sam dałeś sobie odpowiedź. Kupiłeś auto i niezbyt wiele wiesz o tym co wcześniej się z nim działo. Zrób serwis olejowy, wymień świece i przewody na pewno nie zaszkodzi. Skasuj błędy ECU. Jeźdź i obserwuj. Przy wymianie przewodów i świec dokładnie obejrzyj jedno i drugie. Co do tankowania odpowiedź też raczej prosta. Dla słabszych wyjaśniam na przykładach. Próbowałeś kiedyś napełnić 1.5L butelkę (po napoju) z kranu gdy woda leci na pełnej kur**ie. Słabo idzie bo powietrze, które wypiera woda ma problem z szybkim ujściem przez szyjkę w której dodatkowo tkwi wylewka kranu. To samo masz na stacji tylko zamiast kranu masz pistolet dystrybutora. A tam masz przepływ większy niż z kranu gdzie leci max 11 l/min. 40 l na stacji pobierasz w około minutę. Podsumowujac. Trzeba sprawdzić czemu odpowietrzenie zbiornika jest niedrożne lub niesprawne. I tu podpowiem, że nie chodzi o zaworek w komorze silnika bo ta cześć układu odpowiada za wyrównanie ciśnień w zamkniętym zbiorniku i pochłonięcie oparów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...