Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AutoHold Abs

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Mam pytanie w sumie o pompy ABS które pompy abs obsługują AHA oraz TPMS w aucie z automatyczną skrzynią biegów oraz ośką. Ponieważ dołożyłem ten system A pluje mi błędami to muszę wymienić całą pompę abs . Kodowania przyjęło Ale działa tylko do 20km/H potem sypie błędami.

20200328_174022.jpg

20200328_174029.jpg

20200328_174036.jpg

Opublikowano

Twoja pompa jest walnięta, zapewne kupiłeś ją na allegro z niewiadomego pochodzenia. Sam przy montażu tego moda miałem problemy, rozwiązaniem jest kupienie nowej pompy a dokładniej sterownika. Bo wystarczy wymienić sam sterownik.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie wymieniłem sterownik na tego AQ i tak sypie . Ok spróbuje podmienić na inny tylko czy to jest różnica automat A manual ?

Opublikowano
46 minut temu, Vassyli napisał:

No właśnie wymieniłem sterownik na tego AQ i tak sypie . Ok spróbuje podmienić na inny tylko czy to jest różnica automat A manual ?

Roznica jest tylko pomiędzy quattro a przód napęd, rozumiem ze adoptujesz nowy sterownik?

Opublikowano
  • Autor

Tak. Robię kodowania dokładnie jak jest opisane. Chyba że coś w poście nie było opisane. Po wyrzuceniu innego sterownika zakodowałem w abs -kodowanie- byte1 - bajt 6 . No i zaczęło działać wszystko lecz tak jak mówię.  Przekrocze 20/km /h i zaczyna wywalać błędy. Jak jadę 10km/H po placu to działa wszystko.

Opublikowano
30 minut temu, Vassyli napisał:

Tak. Robię kodowania dokładnie jak jest opisane. Chyba że coś w poście nie było opisane. Po wyrzuceniu innego sterownika zakodowałem w abs -kodowanie- byte1 - bajt 6 . No i zaczęło działać wszystko lecz tak jak mówię.  Przekrocze 20/km /h i zaczyna wywalać błędy. Jak jadę 10km/H po placu to działa wszystko.

Okej, czyli to wcale nie musi być rąbnięte. Nie przepisałeś adaptacji ze starego sterownika. W tej chwili polecał bym podpiąć stary sterownik i przejechać się z 10 minut aż samochód wszystko przemieli i wróci do normalności. Potem zrób dokładnie tak samo z tym samym kodowaniem jak kryhawrc

 

Dopiero gdy to zrobisz możesz zakodować AHA

Edytowane przez pawel-174

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem tak jak napisałeś i d*pa nie działa. Sypneło jeszcze więcej błędów.

Opublikowano
  • Autor

A gdzie można sprawdzić czy pompa jest na oś czy quattro ? Chciałbym się dowiedzieć czy 8K0614517 DG / DF - A sterownik 8K0907379AQ  jest na przednią oś.

Opublikowano
3 godziny temu, Vassyli napisał:

Zrobiłem tak jak napisałeś i d*pa nie działa. Sypneło jeszcze więcej błędów.

Okej, czyli pompa jest uszkodzona

Opublikowano
2 godziny temu, Vassyli napisał:

A gdzie można sprawdzić czy pompa jest na oś czy quattro ? Chciałbym się dowiedzieć czy 8K0614517 DG / DF - A sterownik 8K0907379AQ  jest na przednią oś.

W wątku z naszego forum do którego podałem ci linka wypisane są wszystkie pompy które obsługują aha

Opublikowano

Przerabiałem to osobiście i wymieniając sam sterownik miałem takie same błędy jak Ty . Wymieniłem całość jak pisze Wrclaguna i moje problemy się skończyły i działa wszystko ładnie i pięknie. Dla mnie jak jest błąd ciśnienia w ukł. hamulcowym to do wymiany całość a zajęło mi to 15 min. I nie wiem dlaczego u jednych wystarczy sam sterownik wymienić a u innych całość. 

Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia. Wymieniłem całość. Pompę i sterownik :) teraz ładnie śmiga:) dziękuję za porady pozdrawiam .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.