Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa PDC - przód CAGA


ibanezratm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Czy jest ktoś kto pomoże mi rozwiązać problem. Mianowicie. Borykam się z niedziałającym systemem parkowania. A4 B8 2.0 TDI CAGA kupiłem w lutym 2020r. PDC mam przód i tył. Błąd objawia się sygnałem dźwiękowym i migającą diodą na przycisku. Organoleptycznie stwierdziłem, ze nie działa jeden z czujników (dokładnie przód pierwszy z lewej). Przykładając ucho słuchać że nie brzęczy. Kupiłem więc na alledrogo oryginalny używany czujnik. Okazało się że po wymianie też nie działa. Zamieniłem więc inny działający czujnik i okazało się, że najprawdopodobniej nie dochodzi napięcie na kablu tylko do tego jedynego czujnika. 

Poradźcie proszę co teraz zrobić.  Rozebrać całą wiązkę, sprawdzić kable, itp. Nie wiem gdzie ta wiązka idzie i gdzie się łączy dalej pod przednim zderzakiem. Czy to jest jakaś typowa usterka w tym modelu. Proszę o porady od czego zacząć. Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8 2.0 TDI CAGA 2008 143KM, 

Wszystkie czujniki działają oprócz tego jednego. Jak jeden nie łączy to system nie działa i dźwiękiem ostrzega oraz miganiem diody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to podłącz kompa i zobacz jakie błędy są w sterowniku PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że sterownik sygnalizuje uszkodzenie a nie wywala żadnych błędów, jakim sprzętem były odczytywane błędy VCDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia podłączył bym VCDS lub coś porządnego bo ten skaner może sobie z tym nie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ibanezratm napisał:

Wiem, ale nie mam na ten czas. 

 

Za grilem u góry, mniej więcej na środku jest podczepiona wtyczka od pdc przód, u mnie jeden pin był zaśniedziały. Też kupiłem nowy i wymieniałem, mimo że vcds wskazywał środkowy lewy to wymiana nie pomogła. Pdc raz działał raz nie. Po wyczyszczeniu pinów działa już ponad rok na starych czujnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobione. Idąc tym tropem od kostki na górze chłodnicy okazało się że wiązka kabli PDC przetarła się na wysokości 20cm od kostki przy stalowej belce pod zderzakiem. Jeden przewód się przetarł. Może komuś się przyda. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...