Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 1.8t podejrzenie uszczelki


Mily125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , 

mam problem ze swoim audi a4 ponieważ ostatnio po wymianie termostatu i pompy wody przestało mi działać ogrzewanie , działa tylko i wyłącznie wtedy kiedy go nagrzeje do 90C i trochę przycisnę, zrobiłem test na co2 wyszedł pozytywny , ale pod korkiem nie ma żadnego majonezu , płyn nie ucieka , węże od nagrzewnicy górny zimny ( jak nie grzeje)dolny gorący , macie może jakiś pomysł co to może być bo nie chce odrazu głowicy wyciągać i pakować się na nie potrzebne koszty. 
Dodam ze auto ma przebieg 265 tys , sprawdzony w aso. 
z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy padniętej uszczelce nie zawsze olej miesza się z płynem. W Twoim przypadku spaliny przedostają się do płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli innego wyjścia nie ma trzeba ściągać głowice, dobra dzięki chciałem się jeszcze upewnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak test wyszedł pozytywny to nie ma co szukać dalej. Spaliny idą w układ. A płynu ubywa? 

Miałem tak w silniku M54b25 bmw, żadnych oznak tylko pozytywny test. Zrobiłem całe UPG za 2400zł niepotrzebnie. Także jak nie masz żadnych objawów ja bym się wstrzymał z remontem. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu właśnie nie ubywa , Jedyny problem to brak ogrzewania po nocy na parkingu , chyba sam się zapowietrza,.ubywało mi wcześniej ale wyciek był na pompie wody która przy okazji rozrządu była wymieniona na nowa. 
Auto zawiozłem do mechanika , ściągnie głowice i się wszystkiego dowiem , dzięki za pomoc 

Edytowane przez Mily125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 00:37, Dominojahaś napisał:

Jak test wyszedł pozytywny to nie ma co szukać dalej. Spaliny idą w układ. A płynu ubywa? 

Miałem tak w silniku M54b25 bmw, żadnych oznak tylko pozytywny test. Zrobiłem całe UPG za 2400zł niepotrzebnie. Także jak nie masz żadnych objawów ja bym się wstrzymał z remontem. 

To jaki u ciebie był powód przedostawania się spalin do układu i. Braki ogrzewania skoro nie potrzebnie zrobiłeś uszczelkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działało jak należy, ogrzewanie też. Powodem była uszczelka która defakto jest w tym silniku metalowa więc nawet nie było widać miejsca przerwania/nieszczelnosci. 

U Ciebie bardzo możliwe że zapowietrza się układ ogrzewania od spalin.

A to tylko jeden mankament? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...