Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne prawe koło ciągle hamuje


Lukasz_200616

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłeś zacisk ale nadal nie wiadomo jaka była przyczyna.
Miałem dokładnie ten sam problem lecz z lewym tylnym kołem cały czas hamowało, piszczało, felga gorąca po jeździe, jeden z klocków wytarł się prawie do blachy. Wyciągnąłem klocki i próbowałem wkręcić tłoczek...zapomnij ani drgnął więc regeneracja, zdemontowałem i na stół. Problem tkwił dokładnie w tłoczku, po wyciągnięciu bebechów z niego wypłynęła rdzawa zupa z opiłkami metalu więc już wiedziałem dlaczego nie mogłem go wkręcić jak się tam znalazły pojęcia nie mam w prawym było jeszcze trochę smaru do tego w prawym jarzmie dolna prowadnica była tak zapieczona że wybijałem młotkiem okazało się że uszczelka prowadnicy nie była poprawnie nałożona, tak działają WYMIENIACZE klocków nawet nie sprawdzają jaki jest ich stan a po zdjęciu zacisku wystarczy je wyciągnąć, wyczyścić i lekko nasmarować. Ja już z powrotem nie montowałem kupiłem nowe z prowadnicami dla mnie to jarzmo skończyło już swój żywot. 
Po tym jak zaniedbane były moje zaciski stwierdziłem że już nikt nigdy nie dotknie hamulców w żadnym moim aucie.

I taka rada Panowie ode mnie jeżeli już sami chcecie regenerować zaciski to przygotujcie się do tego i róbcie to z niezwykłą starannością, nie żałujcie na piaskowanie nie kosztuje to wiele, a będziecie mieć pewność że żaden syf nie dostanie się do środka przy składaniu, wymieniajcie klocki na nowe i płyn ja stosuję tylko ATE to są HAMULCE! i nie ma z tym żartów, a jak nie czujecie się na siłach to wyślijcie do DEVa (pozdrawiam:thumbup1:) ceny ma umiarkowane i fachowo będzie zrobione.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...