Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o analizę logów


Instincts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio musiałem wymienić żeliwo turbiny bo było już mocno spękane. 

W trakcie skrecania ustawiłem sztange tak aby się otwierała przy 0.5 b wiem że nie powinno tak być ale zrobiłem to w formie testu i doładowanie ładnie wzrosło ale coś się dzieje dziwnego z przeplywka. 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

Między 2600-2900 jest ładny przyrost g/s dalej wartości spadają dość ostro. 

Nie szczelny układ (wiem że przy ok 1bar zaczyna mi syczec lewy IC to by było to) ? Czy po prostu tak ma być? 

Dołączam logi z przed wymiana 

http://vaglogi.pl/log-002_011_115_32QVae.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poprawnie turbine na 0,3 bar, to nie bedzie problemów.

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest bo ecu próbuje opanować przeładowanie spowodowane za mocno naciągniętą gruszką, żadnej filozofii tu nie ma. Chcesz zeby auto jezdziło lepiej to popraw program a nie stosujesz jakieś półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem że ECU wywali błąd przeładowania i samochód wejdzie w tryb awaryjny. Co do programu to nie będę go poprawiał według tunera nie mógł uzyskać większego doładowania kasę zainkasował jak za strojenie a wgrał standardowa mapę na 180km. 

Dzisiaj wyjmne turbine i skręcę trochę wg tak do 0.3-0.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było grzebane w programie to pewnie granice diagnostyczne przeładowania zostały przesunięte, co do drugiego tematu to powinien poinformować że auto jest nie do końca sprawne i turbo słabo dmucha i powinieneś sam podjąc decyzje czy robisz program czy najpierw naprawiasz auto, tak to przynajmniej wg. mnie powinno się robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem turbina dała by radę dmuchnąć więcej ale no cóż łatwa kasa dla niego bo nawet nie chciało mu się zajrzeć do wg czy jest ustawione na odpowiednie ciśnienie a było mało 0.2b. Dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i wyszło że''dobra orginalna'' dv-ka trzyma do 0.9bar i się otwiera wymieniłem ją na regulowana i już nie ma takiego problemu. Może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...