Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciekawostka z EGR, na biegu jałowym pozostaje stale zamknięty


SZYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, nie działa mi EGR tak jak powinien. Na wolnych obrotach jest cały czas zamknięty (wogóle cały czas jest zamknięty).

log statyczny 003 zamieściłem:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc7b1491cdeb348f.html

Wszystko by było proste gdyby nie to że jak zrobie w grupie 003 BASIC SETING to EGR działa (zamyka i otwiera prawidłowo).

Próbowałem adaptacji 003 bez rezultatu (obecnie mam 032768).

Pozostaje soft?

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ciekawe zjawisko ale jak najbardziej porządane - przynajmniej nie musisz zaślepiać EGRa aby nie syfił kolektora dolotowego nagarem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... myślę że powinien działać

Programowo zamknięty (wyłączony) EGR pododuje wysokie wartości MAF a co zatym idzie większe spalanie.

Wiem to z doświadczenia... 11-12 l/100 km. Komputer cały czas wymaga 850 mg/R co w konsekwencji powoduje

wysterownie EGR na 410 mg/R (poprostu zamyka go).

Pytanie czy jakość to można zmienić.....wgranie ORI softa to ostateczność taka jak wymiana ECU.

Zrobiłem próbę:

Kodowanie 00001 na 00002 i ot EGR działa...ładnie pracuje wzalezności od obrotów silnika i grupa 008 poz 4 wartość o połowę spadły. Niestety tak zostawić nie mogę bo cierpi na tym skrzynia (aftomat)

Może jakieś pomysły?

P.S. do moderatora....dzięki za zmianę tytułu wątku :) ...porządek musi być :hi:.

Dzięki

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...