Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia AVF do AFN bez quattro


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie ogarniania silnika, uszczelka pod głowicą zaczęła puszczać olej na zewnątrz w rogu, więc postanowiłem w czasie wirusa zadbać o przyszłość samochodu. Jako, że silnik wyjechał, chcę wymienić sprzęgło, które jest już słabe i dwumasę. Mogę mieć praktycznie nowy komplet po kosztach z rozbieranego Passata B5FL AVF. Niestety z tego co już się dowiedziałem sprzęgło i dwumasa chyba nie podejdzie do AFN (skrzynia EEN). Drugą opcją jest wymiana całej skrzyni na manualną 6-cio biegową z AVF (nie mam jeszcze kodu). Czy to podejdzie w miarę bezboleśnie? Co należy wymienić przy tej operacji?

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno półosie, sprzegło dwumasa moze zostac stara

nie pamietam jak wyglada sprawa rozrusznika ale chyba pasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, właśnie dlatego jestem w kropce, bo na forum Passata w postach sprzed kilku lat ktoś pisał, że półosie zostają, a różnią się sankami. AVF ma symetryczne mocowania skrzyni, takie same jak prawe w AFN, tylko różnią się lewym mocowaniem. Jeśli bym zostawiał swoje sprzęgło i dwumas to spoko, mniejsze zawsze wejdą do większego kielicha, ale muszę je wymienić tak czy siak, a większe do mniejszego nie podejdą :/ Tamten Passat był mechanicznie świezo porobiony, a właściciel sprzedał go do rozbiórki, bo wiązka mu się spaliła w kabinie, stąd warto coś powyciągać

aktualizacja:

rozrusznik jednak nie pasuje

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dla potomnych ;) Operacja udała się, zrobiłem wczoraj pierwszą trasę z 6-cio biegową skrzynią. Półosie pasują, do wymiany sanki, sprzęgło z dwumasą, wybierak i rozrusznik.  

Mam pytanie do osób jeżdżących z taką skrzynią, czy trójka jest przesunięta nieco w prawo zamiast być na środku? Myślałem, że wsteczny jest schowany pod jedynką, a on jest nieco bardziej w lewo, stąd 4 biegi muszą się zmieścić w górnym rzędzie i trójka już nie jest na środku tunelu. Czy to jest ok, czy coś źle się spasowało? 

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...