Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzelanie spod maski/drgania wewnątrz/przykry zapach z klimatyzacji.


waldek1960_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie mojego samochodu :
Audi A4 B9 -1.4 TFSI - 150KM - Automat - rocznik2017.
Jakiś czas temu samochód - przebieg ok. 45K trafił kilka razy do serwisu z powodu charakterystycznego metalicznego strzelania z okolic silnika, słyszalne tez delikatnie wewnątrz - dodatkowo pod fotelem poczuć można lekkie drgania - efekt szczególnie widoczny jest po zapłonie, na wolnych obrotach. Pierwszym razem w serwisie Audi padła teza, że te silniki tak mają.. Mimo to jeszcze raz oddałem samochód z tymi objawami, po oględzinach w serwisie wymieniono w końcu koło dwumasowe na nowe, jednak nic to nie zmieniło - nadal mamy do czynienia z tym chciałoby się nazwać "pstrykaniem" oraz drganiami wyczuwalnymi pod fotelem szczególnie na neutralu. Ponadto już kilkukrotnie zgłaszana była kwestia smrodu z klimatyzacji. Okresowo bywa troszke lepiej jednak często nie da się używać klimatyzacji bo uprzykrza ona jazde - z nawiewów wydobywa się skiśniętego przykrego zapachu - często bardzo intensywny , czasami jest taki ostry zapach wręcz drażniący - jakby coś wspólnego z dymem. Z tym też po kilku wizytach w serwisie na gwarancji nic nie potrafiono zrobić, wymiana parownika, mycie komory silnika - nie pomogło. Zastanawiam się czy te dwie sprawy może łączyć jakaś wspólna przyczyna, jeśli nie - może mieliście styczność z tego typu objawami? Będę wdzięczny za każde merytoryczne uwagi i poszlaki co z tym zrobić - gdyż samochód szczególnie z powodu smrodu jest uciążliwy w użytkowaniu, a w dodatku martwią mnie dźwięki i drgania pod fotelem.
 
 
Edytowane przez waldek1960_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis drgań wynika z wypadania zapłonu i być morzę z wadliwego wtryskiwacza. Przerabialiśmy temat w BMW seri 1 na silniku już z bezpośrednim wtryskiem . na wolnych obrotach a szczególnie jak się dotknęło lewarka zmiany biegów było czuć drgania. 

Do sprawdzenia cewki i stan układu paliwowego. Co do klimy temat ciekawy. Ciężko mi co kolwiek powiedzieć nie widząc samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

Jeśli z nawiewów czuć spalony olej sprawdź czy w układzie nie ma nieszczelności.

Kolega miał podobny przypadek olej wyciekał mu na chłodnice i wszystko leciało nawiewami.

Stąd zapach.

Pozdrawiam

received_2321577251479437.jpeg

received_725043571387529.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...