Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pod głowica


Grandvor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam audi a4b6 1.6 benzyna, rok 2001 od pewnego czasu coś zaczął mi kopcić na biało ale sporadycznie, zrobiłem test na zawartość co2 w ukladzie chłodzenia i zabarwił na zielono czyli wynika że uszczelka, ale wody nie pobiera, temperatura jest dobra, olej w normie, mazi na korku od wody też nie ma czy to napewno uszczelka pod głowica? Żadnych innych objawów nie ma oprócz tego że czasami za kopci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyn nie znika to jeźdź i obserwuj. Ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym obserwuj zawsze przy tych samych warunkach np. na zimnym przed pierwszym uruchomieniem silnika. Zaznacz sobie np. cienkopiem lub izolacją poziom płynu i za jakiś czas zobacz czy nie ubyło.

Jak masz więcej czasu i umiejętności to możesz wykręcić i obejrzeć świece zaplonowe. W sieci są zdjęcia świec z silników gdzie padała UPG.

Za jakiś czas powtórz test ale pamiętaj że LPG lubi sobie czasem wypuścić biały obłoczek.

Miałem kiedys CLIO z 1.9D. Tam pękła tuleja w okolicy dolnego położenia tłoka. Płyn nie uciekał do cylindra ale spaliny dostawały się do układu chłodzenia. Najpierw uszkodził się zbiornik wyrównawczy płynu (wymieniłem) a potem chłodnica. Potem był już przeszczep serca a na starcie wydawało się że wystarczy wymienić UPG :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...