Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo odbiera radio


duke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od klilku dni bardzo slabo odbiera mi radyjko , tzn tylko niekiedy nie trzeszczy a tak to caly czas....oczywiscie chodzi o fale FM :biggrin:

mam pytanie czy my gdzies w naszych bolidach posiadamy wzmacniacz antenowy na tym kablu seryjnym?? Bo tak mi wyglada jakby mi sie zepsol.

napiszcie co o tym myslicie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest w tylnym lewym słupku zaraz przy szybie tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

U mnie akurat wzmacniacz w antenie był, w tej kopółce odrazu przy dachu siedziała płytka :wink: "Miałem ten sam problem i się okazało że jak niemcy podłączali zestaw głośnowmówiący to w to samo miejsce wsadzili płytkę i podłączyli się pod tą samą antenę z telefonem, niestety zapomnieli to wszystko później dobrze uszczelnić i woda załatwiła wzmacniacz :evil: Znajomy magik elektryk zrobił mi tak że jakoś to radio działa w końcu całkiem przyzwoicie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio masz ori? Bo jeśli nie to musisz podłączyć zasilanie pod wzmacniacz.

siemka bialy a4 - moglbys rozwinac temat i opisac co i jak bo tym tematem jest zainteresowane wiecej osob - np ja!! dzieki z gory!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marinero, jeżeli masz niefabryczne radio, to musisz dostarczyć napięcie do wzmacniacza, żeby spełnił swoją funkcję. Najlepiej jest kupić separator z jednej z TYCH aukcji. Podłącza się go pomiędzy radiem a kablem antenowym, a ten cienki kabelek do 12V - najlepiej do jakiegoś pinu w kostce radia, który daje zasilanie po jego włączeniu. U mnie jak i u wielu innych załatwiło to sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, bo widze że auto masz sporo nowsze i możesz mieć coś takiego jak CAN BUS.

Ja przedstawie opis jak zamontowałem w swoim :a4fan: kenwooda zamiast odbiornika gamma. Po przełożeniu samych kostek ISO grały tylko głośniki z przodu i radio kiepsko ściągało. Została bowiem nie podłączona mała kostka iso. W małej kostce iso znajdowały się kabelki:

1.biały-sterowanie zasilaniem wzmacniacza głośników-kabel ten podpiąłem pod sterowanie zasilaniem,była taka opcja w moim radyjku,która polega na tym ze po włączeniu odtwarzacza w kabelku pojawiał się napięcie.

2.niebiesko-czerwony-jeden głośnik(nie pamiętam która strona) podłączyłem pod + tylniego głośnika w radiu

3.niebiesko-zielony-patrz pkt.2

4.brązowe połączone ze sobą-najlepiej jest je podłączyć razem pod obudowę radyjka, w innym przypadku będzie słychać zakłócenia z silnika bądź radia.

Każde radyjko posiada też niebieski kabelek do zasilania anteny.Pojawia się w nim napięcie po włączeniu wyłącznie radia. ten kabelek lączymy z białym kabelkiem ale nie z małej kosteczki tylko z dużej kostki ISO jest to zasilanie wzmacniacza antenowego.Znajduje się on obok przewodu zasilającego cały odbiornik (czerwono-niebieski).

Trochę to wszystko zagmatwałem ale może ktoś coś zrozumie w razie czego proszę pisać.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde radyjko posiada też niebieski kabelek do zasilania anteny.Pojawia się w nim napięcie po włączeniu wyłącznie radia.

Dokładnie do tego pinu podłączyłem w/w separator.

Co do zasilania samego wzmacniacza - nie miałem żadnego dodatkowego przewodu. Były u mnie dwie kostki ISO (standardowe) - jedna do zasilania, druga do głośników. Zapewne możnabyło prowadzić dodatkowy kabel zasilający od wzmacniacza, ale IMHO prostszą sprawą jest rozwiązanie z separatorem. Możliwe, że duke ma podobną sytuację jak u Ciebie bialy4, więc sprawa jest o wiele prostsza :smile: .

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz zamontowany separator, ostatnio wymienilem radyjko na alpine i okazalo sie ze podczas jazdy radyjko raz chodzi cieszej raz glosniej, dalej szukam co jest i nie bardzo wiem dlatego zainteresowalem sie tym zasilaniem wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz zamontowany separator, ostatnio wymienilem radyjko na alpine i okazalo sie ze podczas jazdy radyjko raz chodzi cieszej raz glosniej, dalej szukam co jest i nie bardzo wiem dlatego zainteresowalem sie tym zasilaniem wzmacniacza.

Hmmm... Mam rozumieć, że samym odbiorem FM nie ma problemów? Może w kostce masz dodatkowy przewód, dzięki któremu do radia podawany jest sygnał o Twojej prędkośći i w zależności od tego automatycznie dostosowuje głośność.

EDIT:

marinero, tak dla pewności - dyskusja tutaj toczy się na temat wzmacniacza antenowego a wydaje mi się, że cały czas nawiązujesz do innego wzmacniacza :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich widze ze temat sie przyjal :biggrin:

Dobrze mowiliscie wzmacniacz jest przy tylnej szybie w slupku za kierowca.

zdjalem cala oslonke i powiem wam ze jak odlaczam kabelki od wzmacniacz to raz lepiej gra raz gorzej :frown:

Hmm pytanie do was jak sprawdzic czy ja mam ten wzmacniacz dobry??

Jak go kupilem rok nie bylo problemu z odbiorem stacji radiowych ale ostatnio to slabo odbiera mi radio i malo tego gdy wlaczam radio duze szumy mam na CB :frown:

Wiec musimy jakos rozwiazac ten temat.

p.s. zamontowanie drugiego wzmacniacza za radiem nic nie da...

probowalem i jeszcze wieksze sa zaklucenia niz normalnie i malo tego szumy silnika w cb slychac :evil: .

Pozdrawiam

[ Dodano: 29-03-2007, 11:36 ]

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, bo widze że auto masz sporo nowsze i możesz mieć coś takiego jak CAN BUS.

Ja przedstawie opis jak zamontowałem w swoim :a4fan: kenwooda zamiast odbiornika gamma. Po przełożeniu samych kostek ISO grały tylko głośniki z przodu i radio kiepsko ściągało. Została bowiem nie podłączona mała kostka iso. W małej kostce iso znajdowały się kabelki:

1.biały-sterowanie zasilaniem wzmacniacza głośników-kabel ten podpiąłem pod sterowanie zasilaniem,była taka opcja w moim radyjku,która polega na tym ze po włączeniu odtwarzacza w kabelku pojawiał się napięcie.

2.niebiesko-czerwony-jeden głośnik(nie pamiętam która strona) podłączyłem pod + tylniego głośnika w radiu

3.niebiesko-zielony-patrz pkt.2

4.brązowe połączone ze sobą-najlepiej jest je podłączyć razem pod obudowę radyjka, w innym przypadku będzie słychać zakłócenia z silnika bądź radia.

Każde radyjko posiada też niebieski kabelek do zasilania anteny.Pojawia się w nim napięcie po włączeniu wyłącznie radia. ten kabelek lączymy z białym kabelkiem ale nie z małej kosteczki tylko z dużej kostki ISO jest to zasilanie wzmacniacza antenowego.Znajduje się on obok przewodu zasilającego cały odbiornik (czerwono-niebieski).

Trochę to wszystko zagmatwałem ale może ktoś coś zrozumie w razie czego proszę pisać.

Witam

zrobilem wszystko to co napisales i nie ma rzadnej zmiany...

ja jezdzilem na tym radyjku i wszystko bylo ok,

stalo sie to tak z dnia na dzien.

Nie odpisaliscie mi jak sprawdzic ten wzmacniacz na szybie czy jest dobry??

Jest wogole taka mozliwosc??

Bo nie wiem czy nie bede potrzebowal wlasnie takiego wzmacniacza :frown:

Dokladnie cos takiego mam u siebie:

http://www.allegro.pl/item180467129_wzmacniacz_antenowy_do_audi_90_91_.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki podepnę się bo też mam problem. a jak to się ma w B6 Avant ?? gdzie jest ten wzmacniacz bo mi kiepsko odbiera stacje a w VAGu wyskoczył błąd (coś tam o problemie z masą we wzmacniaczu antenowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...