Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Flash Red Polo 6C Bluemotion


Norbas

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo wszystkim, od niedawna zawitał kolejny pojazd w garażu. Wymogi... Automat, czujniki parkowania z tyłu, miejsce na wózek w bagażniku, miejsce na fotelik dla malucha. 

 

Marka: VW Polo 6C

Przebieg w dniu zakupu: 24 800km

Silnik: 1.0TSI (CHBZ) 95KM BlueMotion

Skrzynia: DSG 7 biegów ("sucha")

Kolor: Flash Red

Zwykłe lampy + siuśki

DRL+CLH

Halogeny + doświetlanie zakrętów

Centralny zamek + otwieranie/domykanie szyb z kluczyka

Szyba przednia akustyczna

Czujnik deszczu + zmierzchu

PDC przód + tył wraz z kamerą 

Aktywny tempomat (ACC) z front assist i funkcją awaryjnego hamowania i ochroną pieszych

Kierownica 3-ramienna, wielofunkcyjna, sportowa, obszyta skórą, ścięta

DAB

Kontrola cisnienia w kołach

6 jaśków

Climatornic

Grzane fotele

Start/Stop :facepalm: 

ISOFIX 

FIS w kolorze + wskaźnik biegów

4x el. szyby

Lusterko wewnętrzne fotochrom

Elektryczne i podgrzewane lusterka

Airbag off 

Pakiet dodatkowych schowków

Lato 15'

Zima 15"

+++

 

Zrobione:

Start/stop deaktywacja

Pokazywanie mozliwej ilosci paliwa do zatankowania

Test zegarów

Ledy we wnętrzu

 

 

IMG_1563cc.jpg

IMG_1572 ccc.jpg

IMG_1576 (1).jpg

IMG_1577 (1).jpg

:hi: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomykacz :)

Jak Ci się sprawuje DSG? Nie ma opóźnień podczas zmiany biegów albo przy redukcji? Też mnie korci ta skrzynia, tylko myślę o jakiejś Jettcie 1.4 TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, trepek napisał:

Fajny pomykacz :)

Jak Ci się sprawuje DSG? Nie ma opóźnień podczas zmiany biegów albo przy redukcji? Też mnie korci ta skrzynia, tylko myślę o jakiejś Jettcie 1.4 TSI.

:hi: 

Skrzynia chodzi bardzo ładnie. Zero opóźnieni, szarpnięć przy zmianie. Jedynie jak dojeżdżasz do skrzyżowania i się toczysz i nagle dajesz mu gaz to jest opóźnienie ale te oprogramowania do 2017 tak maja.  Ale mimo wszystko inaczej się jeździ z mokra i sucha.  Sucha jak zmieni to tak jakbyś miał na chwilkę odłączone sprzęgło i nagle dołączone. W mokrej jakby sprzęgło było caly czas zespolone z motorem. Jeździłem jeszcze superbem z sucha. Rok produkcji był przed końcem 2018 także znowu inny program i troszkę rozbudowana skrzynia. Tam nie zauważyłem tych opóźnień. Rozmawiałem z kolega z aso i mówił, ze w polo/fabi/ Ibizie w silnikach 1.0/1.2 maja mało aut ze zużytymi sprzeglami w przedziale 100-150kkm. Golf/ octavie/ superby już przy 80kkm mogą mieć zużyte sprzęgła i szarpie podczas zmiany na wyższy bieg. 
W suchej aso nie przewiduje wymiany oleju, ja do wymiany mam jeszcze sporo czasu jakbym chciał to zrobić. Obecnie 25kkm także zastanawiam się czy 30kkm nie odfajkować tego. 

1.4 tsi fajny silnik ale oglądałem/ słuchałem je w 5 różnych autach i 2 chodziły według mnie poprawnie. Wsio poniżej 90kkm. Najlepiej chyba szukać wersji bez ACT.  
W która jette celujesz ? Oglądałem 6 generacje z  1.6tdi i dsg. W środku wydaje mi się ze słabsza jakość wykończenia niż golf 7 ale jakby troszkę więcej miejsca  na tylnych  siedzeniach. 

Ponadto od tankowania na dystansie 255km wyszło 5.7 przy cyklu mieszanym. Także nie jest źle a auto tez deptane od 
C1DBAF1F-CDE1-419D-A23C-04E712099F4E.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Jetcie (Jettcie? Jecie?) 6c czyli tej z lat 2010-2018 ale po 2014r czyli po modernizacji silnikow TSI i jesli juz to jakis model z naprawde niskim przebiegiem i na full wypasie, 150KM, max 30-35 tys km, tak aby nic przy samochodzie nie robić prócz rzeczy serwisowych. Czytałem o materiałach wykończeniowych to część jest ok a część delikatnie mówiąc "twarda". Typowy samochód w trasy bo na co dzień i tak jest Yaris ;-)

Spalania w tych nowych TSI sa niesamowicie niskie.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, trepek napisał:

Myślę o Jetcie (Jettcie? Jecie?) 6c czyli tej z lat 2010-2018 ale po 2014r czyli po modernizacji silnikow TSI i jesli juz to jakis model z naprawde niskim przebiegiem i na full wypasie, 150KM, max 30-35 tys km, tak aby nic przy samochodzie nie robić prócz rzeczy serwisowych. Czytałem o materiałach wykończeniowych to część jest ok a część delikatnie mówiąc "twarda". Typowy samochód w trasy bo na co dzień i tak jest Yaris ;-)

Spalania w tych nowych TSI sa niesamowicie niskie.


Nom od 2012 weszły już EA211 w golfie 7 i a3 8V ... na pasku i bez poważniejszych problemów. Zdąża sie, ze przy turbo jak się nie mylę cięgno się wyrabia i grzechoczę. Kupuje się specjalny klips i po problemie. W dżecie poliftowej 2014 wkładali silniki ea211 Z paskiem i już z technologia ACT  i są jeszcze bardziej oszczędne od tych pierwszych ea211.   Ale ty to juz pewnie wiesz ? Jak znajdziesz z niskim pewnym przebiegiem to warto brać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie w takie cos bym polowal, koniecznie z lampami ledowymi i bixami. Tylko @trepkowa jeszcze nie przekonana, że jak to tak Audi żadnego nie będzie... Ale to zobaczymy jeszcze od budżetu ale A3 8V limo to ciężko będzie znaleźć z malym przebiegiem i w rozsądnych pieniądzach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trepek napisał:

I własnie w takie cos bym polowal, koniecznie z lampami ledowymi i bixami. Tylko @trepkowa jeszcze nie przekonana, że jak to tak Audi żadnego nie będzie... Ale to zobaczymy jeszcze od budżetu ale A3 8V limo to ciężko będzie znaleźć z malym przebiegiem i w rozsądnych pieniądzach :( 

To co jak coś b6 na liście do odsprzedania jest ? 
Ja tez chciałem coś z audi... a1 albo a3 ale za ta cenę to tam nic w wyposażeniu nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Norbas napisał:

To co jak coś b6 na liście do odsprzedania jest ? 
Ja tez chciałem coś z audi... a1 albo a3 ale za ta cenę to tam nic w wyposażeniu nie było. 

Tak, b6 pewnie na jesien pojdzie na sprzedaż :/ Szkoda aby stala i nie jezdzila bo diesel musi jezdzic.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26240- Wymiana filtra kabinowego oraz filtra powietrza :) 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up.

30800 olej plus filtry + żarówki w halo i reflektorze na osram cool blue. Ponadto servis hamulców i dodatkowe oświetlenie dzwi :naughty: 7DE5B094-404A-4CC6-ABBB-97FDCAE938C1.jpeg

29A4FAAE-2131-4BD9-B16A-7553FBF5188B.jpeg

ED2AC04E-C909-42CD-BA0F-3CF9A4E51B66.jpeg

F241A432-A379-47FE-9923-BA039B6A5CC6.jpeg

D5B16F6F-11DC-4677-9460-6B1FB964360F.jpeg

1D6ECBBD-06BE-40A1-A297-6CFE100A6F30.jpeg

2725839C-173F-43F7-9D20-B046E5566C64.jpeg

D0FD2B38-78A6-413F-8640-E7F478023C87.jpeg

E79CCFBC-9BD3-4A54-B278-66938ACF0463.jpeg

D33A297A-842E-4AE3-905C-FBAF8E2A13D1.jpeg

DFE8D3DC-F3C1-4496-B035-D32FE12E91EC.jpeg
 

A i dodatkowo ostatnio przekodowalem abs z ASR off na ESP SPORT  i ESP off 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedziec jakich diod uzyles i czy je pilowales czy tylko montaz na klej na cieplo? rozumiem ze rezystory tez do tego odpowiednie dobierales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 17:58, Mukade93 napisał:

mozesz powiedziec jakich diod uzyles i czy je pilowales czy tylko montaz na klej na cieplo? rozumiem ze rezystory tez do tego odpowiednie dobierales?

W rezystory juz się nie bawię. Kupiełem diody z wbudowanym rezystorem ;) One mają 5mm. Diody musialem spilować aby ladnie swiatlo się rozchodziło. Montaż na gorąco ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pewnie będziesz montowal to u siebie w exeo co nie? Jak tak to didy 5mm idalnie wchodzą w mocowania ori diod klamek. Do tego klej na gorąco i finito. Tak samo robiłem w B7 jak i obecnie B8 ;) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mukade93 napisał:

Dasz jakies namiary na takie gotowce? Widze juz znasz moje plany :D

Modzik must have :decayed:  

Od tego gostka brałem ;) 

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 2,90 zł - dioda LED super jasna 5 mm T3 T4 T5 R3 R4 R5 12v (8881703257). Allegro.pl -...

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny mod w planach, lista sie wydluza a prace nie ida w tym samym tempie haha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety realizacja modow zawsze dłużej trwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały aktual coby pamiętał ?

36200 km wymiana świec zapłonowych, nabicie klimy oraz serwis hamulcowy. 
EAC7655E-0DB0-42CA-804B-A99B93F9200F.jpeg
280B714F-369D-4C0F-9383-DF46EEA58D9D.jpeg

A7DFB91C-39E4-42A4-AB6A-127CFD6DCD67.jpeg

29FF90A9-5A31-43D2-AF78-FB0300DC9E4A.jpeg

7BC1DC48-5D90-4BD3-B92D-C6D9BF17386F.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi, elegancka furka:wink4:

Koła jakieś większe będą:co:

Pozdro:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 11:06, Adam87 napisał:

Norbi, elegancka furka:wink4:

Koła jakieś większe będą:co:

Pozdro:hi:

Hehe, chętnie bym dlubna z zawiasem i kołem ale chętnie tez wole sobie pomieszkać na chacie :decayed:  dostałem bana na robienie cokolwiek innego jak eksploatacja także tego ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...