Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie sprężyny na przód?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Szukam pomocy z zawieszeniem w A4 b7. Sprężyny na przodzie są na zdjęciu ale z przodu jest straszna japa i chciałbym opuścić przód o jakieś 2-3cm. Jakie sprężyny założyć. Pomoże ktoś? ?

received_300219747681414.jpeg

received_699221367581994.jpeg

Opublikowano

Może tył masz ubity wtedy przód leci w górę, a przynajmniej takie daje wrażenie.
Ale...
To pełne S-line (zawias 1BE/1BV)? Jeśli tak, to tył wydaje się, że leży OK (=pomiędzy kołem a nadkolem musi być równomierna szczelina). Wtedy całkiem możliwe, że ktoś przed Tobą coś majstrował i założył złe sprężyny z przodu. To druga ewentualność.
Jaką masz klasę wagową przedniej i tylnej osi? Inaczej - wrzuć zdjęcie wlepki z kodami wyposażenia (jest we wnęce koła zapasowego).

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Sprężyny z tyłu nie mają żadnych oznaczeń. Poprzedni właściciel coś niby robił przy zawieszeniu ale dokładnie nie wiem i się nie dowiem. 

received_3218220681575878.jpeg

Opublikowano

Jak chcesz się pchać w - to na pewno nie jamex lub mts bo najgorsze gówno siada po kilkudziesięciu km i później prowadza samochód na lewo i na prawo. Lepiej kupic coś droższego (twardsze i nie buja autem jak szm*tą po drodze)

Opublikowano
  • Autor
W dniu 29.06.2020 o 16:22, Rowbert napisał:

Jak chcesz się pchać w - to na pewno nie jamex lub mts bo najgorsze gówno siada po kilkudziesięciu km i później prowadza samochód na lewo i na prawo. Lepiej kupic coś droższego (twardsze i nie buja autem jak szm*tą po drodze)

Zamówiłem Eibach pro kit - 30, - 30. Przód mi ładnie siądzie czy dalej będzie wyżej i trzeba będzie talerzyki od B5? 

Opublikowano

Dalej bd wyżej :wacko:

Opublikowano
  • Autor
49 minut temu, Tkoczu_ napisał:

Dalej bd wyżej :wacko:

Ile wyżej? 

Opublikowano

Wrzuć talerzyki z b5 i już bd dobrze, u mnie tak siedzi 

787EA816-4592-4EAD-BDB4-2CA4C8ECD23C.jpeg

Opublikowano
  • Autor
43 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

Wrzuć talerzyki z b5 i już bd dobrze, u mnie tak siedzi 

787EA816-4592-4EAD-BDB4-2CA4C8ECD23C.jpeg

Dziękuję pięknie ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

 

 Tu masz opisane szczegółowo jakie sprężyny fabrycznie zamontowano :hi:

Wychodzi wg. tego, że masz w B7:

przednia oś: klasa wagowa 8 (0JH) co dla zawieszenia 1BE oznacza:
sprężyny: 8E0411105CH (do marca 2006) lub EH (od marca 2006) (zielony biały biały)
amortyzatory: 8E0413031DG 

tylna oś: klasa wagowa 9 (0YJ), co daje dla 1BE:
sprężyny: 8E0511115DL (do października 2006 = niebieski różowy różowy różowy) lub FL (od października 2006 = szary brązowy)
amortyzatory: 8E0513036T

Prośba: UZUPEŁNIJ PROFIL

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

U mnie w C5-tce Eibach ProKit tak leży i mam problem w drugą stronę, bo przód trochę za mocno poleciał w dół... jak go podnieść? :mysli:


20190418_185033.jpg20190418_185043.jpg

Edytowane przez BeyerBrown

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.