Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zaciski nie odpuszczają

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

koledzy, już dawno nic sie nie działo, aż do niedawna, sprawa dość uciążliwa, nie odpuszczają zaciski w kołach, przód trzyma mocniej niż tył bo tylnymi kołami można jeszcze zrobić jakiś ruch obrotowy jak auto jest podniesione, a teraz objawy: pedał hamulca twardnieje po pewnym czasie puszcza tak samo z zaciskami zdarzy się że odpuszczą, w zbiorniczku przybyło płynu, odessałem troszkę, pojeździłem i znowu podeszło do góry, na wolnych obrotach chwilami wpadnie w telepawkę, podpiąłem komputer sprawdziłem ciśnienie to wciskając pedał hamulca to robi ponad 100, a na wolnych obr czasami jest wartość ujemna, gdy silnik zgaszony to gdy pompuje pedał robi ciśnienie ale od razu znika po odpuszczeniu .

Opublikowano
2 godziny temu, QuikSilver napisał:

koledzy, już dawno nic sie nie działo, aż do niedawna, sprawa dość uciążliwa, nie odpuszczają zaciski w kołach, przód trzyma mocniej niż tył bo tylnymi kołami można jeszcze zrobić jakiś ruch obrotowy jak auto jest podniesione, a teraz objawy: pedał hamulca twardnieje po pewnym czasie puszcza tak samo z zaciskami zdarzy się że odpuszczą, w zbiorniczku przybyło płynu, odessałem troszkę, pojeździłem i znowu podeszło do góry, na wolnych obrotach chwilami wpadnie w telepawkę, podpiąłem komputer sprawdziłem ciśnienie to wciskając pedał hamulca to robi ponad 100, a na wolnych obr czasami jest wartość ujemna, gdy silnik zgaszony to gdy pompuje pedał robi ciśnienie ale od razu znika po odpuszczeniu .

co było grzebane przy hamulcach ?

Opublikowano
  • Autor

Kompletnie nic, płyn był wymieniany rok temu, a auto ma 360tys przejechane czy to serwo może byc winowajcą, rok temu wymieniałem ezektor, na nowym słychać syczenie, przestaje gdy ścisne przewód od kolektora do niego, nigdzie nie widać żeby powietrze uciekało bo sprawdzałem szczelność pianą do LPG, no i rok jeździłem aż do teraz.

,,

Opublikowano
  • Autor

wyciągnąłem całe serwo i jest sucho, nic nie słychać żeby woda była w środku, sprawdziłem ezektor czy jest szczelny i jest okey, zostaje tylko pompa hamulcowa a jeśli to nic nie da to może pompa ABS ??

tak po za tym to wczoraj auto stało cały dzień i dziś rano przepchałem go bez żadnego problemu, napompowałem hamulce bez włączonego silnika pedał zrobił się twardy ale auto też mogłem przepchać bez problemu, jeszcze jedno jak jutro będę skręcać wszystko mam drugie serwo na podmiankę trzeba będzie układ odpowietrzać ? chce to zrobić tak, żeby wlać płyn do pompy zanim przykręcę zbiornik.

 

hamulce zrobione, zmieniłem serwo z pompą od 2.0tdi z B7, nie obeszło się bez odpowietrzania przy użyciu maszyny, moja pompa ABS nie odpowietrza się przez VCDS, było ciężko, pierwsze odpowietrzanie było robione przy ciśnieniu 1bara, i rewelacji nie było, hamulce były ale słabe, pedał miękki i wchodził w podłogę próbna jazda tak żeby ABS zadziałał, powrót na warsztat, tym razem maszyna ustawiona na 2,2bary, poleciała kolejna porcja powietrza, której nie było wcześniej, po wszystkim auto hamuje jak zawsze czyli świetnie, zrobiłem dziś trasę ponad 500km i koła zimne zaciski nie trzymają !! mogłem od razu pojechać na przetoczenie płynu, bo teraz ciężko jednoznacznie powiedzieć co było winowajca, płyn miał niecałe 2 lata.

Edytowane przez QuikSilver
dodanie tresci

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.