Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, dzis zmieniłem opony.

Zimowe miałem Dunlop WS 3D 195.65.15

Dzis załozyłem moje letnie oponki na alu 205.55.16 Toyo Proxes T1R

Zdaje sobie sprawe ze ta opona jest szersza, ale normalnie szum jest taki jakbym cos zle załozył - zwłaszcza powyzej 60km/h. W zeszłym roku tak nie było.

Opony sa oczywiscie kierunkowe, ale chyba załozone dobrze (strzałka obrotu koła plus opis Prawa-strona pasażera i Lewa - kierowca) wiec chyba załozyłem dobrze no bo co idzie spaprac w załozeniu opon.

Sam juz nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak miałeś je przechowywane ... może coś z oponom jest nie tak ?? albo masz takie złudzenie a wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezały w garażu normalnie napompowane, wymyte, w cieplutkim kocyku :-))

Nie ruszane, nie naprawiane, po prostu sciagniete i połozone w kąt.

Jedno jeszcze co przychodzi mi do głowy to ciśnienie w oponie, ale wątpie bo twarde jak diabli były wiec raczej nic nie zeszło.

Pierwsze co to pomyslałem o kierunkowosci no ale kurna strzałki sie zgadzają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz z miesiąc i już nie będziesz słyszał szumu bo się do niego przyzwyczaisz :wink4: Pewnie to tylko wrażenie odrazu po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troche. Rozumiem jak jest zmiana na zimówki - to zawsze szumi, ale na letnie ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, poprostu letnie masz głośniesze od zimowych :gwizdanie: , a wyważałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzij troche bo opony muszą sie ułożyc, zrobisz z 200 km i ponownie sprawdz cisnienie. Mi zawsze szumiały zimówki..

a teraz po zmianie na letnią też nie mogę sie przyzwyczaic bo założyłem alu i "szerzej siedzi" bo małe ET - prowadzenie odrazu inne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :cool1: też letnie bardziej szumiały po przejściu z zimowych, ale po kilku dniach wydają się cichsze :notworthy: radzę ci jakiś czas pojeżdzić, a na pewno wszystko wróci do normy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie sprawdziłem jest Ok, no cóż poczekam z 500km, sie zobaczy. Dzieki chłopaki za porady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

rok temu miałem ten sam problem, przekładka / też na Proxes T1R :)/ i szum, że głowa boli, okazało się, że łożysko siadło :kwasny:

ale to raczej by szumiało z jednej strony :cool1: no chyba że padły oba w tym samym momencie :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu miałem ten sam problem, przekładka / też na Proxes T1R :)/ i szum, że głowa boli, okazało się, że łożysko siadło :kwasny:

ale to raczej by szumiało z jednej strony :cool1: no chyba że padły oba w tym samym momencie :gwizdanie:

padło lewe tylne, a było słychać jakby to opony szumiały :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wymieniłem zimowe Fuldy 16 na Toyo Proxes T1R 18 i też mi szumi :D Do tego mam wrażenie ze mi auto jakos sciąga na nierownosciach.

Zrobie troche kilometrow i mam nadzieje ze sie wszystko unormuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i okazało się, że łożysko jest do wymiany. Po wymianie problem zniknął :)

U Ciebie też przyczyna szumu może tkwić w łożysku a w połączeniu z ciut szerszymi oponami sprawia wrażenie, że jest duużo głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo... dzis wymienilem opony na letnie i ewidentnie jest to szum/buczenie opon. nie wiem o co chodzi. to jest tak irytujace ze koniec. buczenie/ szumienie jest od najnizszych predkosci i wzmaga sie wraz z predkoscia. mam w aucie wszystko sprawne, takze szukam opinii kogos kto wie co moze byc z oponami u mnie. opony lezaly w parach, jedna na drugiej w piwnicy. opony sa po jednym sezonie. wczesniej ich nie mialem na felgach bo kupilem swoje a4 na zimowych. jutro mam trase 600km i jak pomysle ze mam to slyszec tyle kilometrow to juz mnie strzela... dodam ze maja okolo 6-7mm bieznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...