Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna jazda


ofikruszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowicze!

Od jakiegoś czasu moja a4 zaczęła dziwnie jeździć, a mianowicie wcześniej było idealnie trzymała się drogi jechała jak po sznurku. Wracając do Niemiec uderzyłem z ubytek asfaltu na drodze , nie było żadnych znaków, ale wtedy nie odczułem nic żeby coś miało się zepsuć. Trzepie mi autem ale wiem że jedna felga z tyłu jest walnięta. Nagle zaczęło mi się dziwnie jeździć tak jakby miała się rozjechać, nie trzyma się tak drogi. Jadąc 80 140-150 trzepie mi bardziej i jest do odczuwalne bardziej jak wcześniej. Ściąga mi na prawo lekko jak puszczę kierownice. I teraz pytanie co może być nie tak ? Opony nowe z zeszłego roku Nokian zline 245 40 18. Nie ma cycka nigfziej żeby bylo coś z nimi nie tak. Byłem w warsztacie to znajomy mechanik mówił że jedynie czego by się czepił to banany na dole bo guma spękana i mają lekki luz. Z tyłu nie sprawdzał tuleji w belce. Sprężyny całe, amory nie wylane. Na światłach nieraz jak nie trzymam kierownicy to podczas ruszania mocniejszego kierownice wykręca na prawo, ale to może być też wina nierównej drogi np. dodam też że przy ruszaniu trzęsie mi buda, tak jakby coś przerywało, ale to może być oznaką dwumasy myślę. Czyżby faktycznie wina leżała w bananach + ewentualnie zbieżność ? Robiłem w zeszłym roku zbieżność akurat. Bo kątów pochylenia koła chyba nie ustawiają w naszych B8 :/ + ta felga, bądź felgi trzepiac autem może wprowadzają w jakiś rezonans ? Czekam na info ! Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak juz bedzie kat pochylenia kola mocno poza norma to moze sciagac - pusc na idealnie prostej (wiem ciezko i nie powinno sie) kiere i zobacz czy leci na bok czy nie. Jak to kat to lipa bo wtedy niestety zwrotnica. 

 

Co do trzepania - jak wygladaja poduszki silnika?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gsa napisał:

Hmm jak juz bedzie kat pochylenia kola mocno poza norma to moze sciagac - pusc na idealnie prostej (wiem ciezko i nie powinno sie) kiere i zobacz czy leci na bok czy nie. Jak to kat to lipa bo wtedy niestety zwrotnica. 

 

Co do trzepania - jak wygladaja poduszki silnika?  

Nie mam zielonego pojęcia mechanik będzie musiał sprawdzić. Dziś zauważyłem że jak auto powstało na zewnątrz i jechałem na początku to właśnie dziwnie się jechało jakby się rozkraczyc miało i też właśnie telepalo. Później jakby mniej. Czyżby dwumas podczas jazdy też dawał znaki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kij z tym ściąganiem lekkim jak puszczę kierownicę, ale zauważyłem że jak jest jakad wyboja lekka czy nierówność na drodze to auto wjeżdżając i opadając tak jakby miało się rozjechać, dziwnie się zachowuje. Drogi się nie trzyma, wcześniej jak po sznurku a nagle zaczęło się dziwnie prowadzić :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 20:48, ofikruszon napisał:

Już kij z tym ściąganiem lekkim jak puszczę kierownicę, ale zauważyłem że jak jest jakad wyboja lekka czy nierówność na drodze to auto wjeżdżając i opadając tak jakby miało się rozjechać, dziwnie się zachowuje. Drogi się nie trzyma, wcześniej jak po sznurku a nagle zaczęło się dziwnie prowadzić :/ 

Hej @ofikruszon udało się dojść do sedna problemu i go rozwiązać?

Edytowane przez pz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...