Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio android | problem z odbiorem FM


mzpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Wymieniłem oryginalne radio na aftermarketowego androida.
Moim problemem jest to, że słabo odbiera FM, które na oryginalnym radiu działało bardzo fajnie.
W celach testowych sprawdziłem dwa rożne wzmacniacze antenowe, jeden z nich jakiś chiński dołączony do zestawu, a drugi polskiej marki WS-1.1 UNICON - bez zmian w jakości.
Bez wzmacniacza antenowego odbiera mi tylko radio lokalne, natomiast z wzmacniaczem jest dużo lepiej, lecz w porównaniu z oryginałem nadal źle (szum i w trakcie jazdy przerywa).

Złącze antenowe to 2x FAKRA (M), wyjscie z radia DIN prosty. Oba złącza są podłączone, jednak zauważyłem, że nie ma znaczenia czy podepnę oba czy jedno, sygnał taki sam.

Dołączam grafikę z radiem, które posiadam.

Z góry dziękuje za pomoc.

2020-08-11_17h37_39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, temat ten pojawia się chyba regularnie co tydzień. Nie bedzie zasięgu w nie oryginalnym radiu. Musisz założyć separator/wzmacniacz antenowy i wpiąć go między radio a antenę. Poprawi odbiór ale jak chcesz na 100% polepszyć kup od razu uniwersalną antenę szybową albo jak to radio to obsługuje to antenę do DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarką udało mi się odszukać 1-2 tematy w których nie było jednoznacznie powiedziane, co należy zrobić, abo to działało elegancko. 

Napisałem ze podpinałem wzmacniacz chiński i markowy, polepszyło zasięg ale nadal jest kijowo.

Co do anteny szybowej, to mógłbyś rozwinąć temat, a najlepiej dać jakiś link co powinienem kupić i wskazówki jak podłączyć?

Edit: Takie coś wystarczy? Jak jest aktualnie z zasięgiem DAB + w Polsce? Nie chciałbym kupić na marne bo mieszkam w dość małym mieście.

ANTENA-DAB-DO-RADIA-ANDROID
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 249 zł - ANTENA DAB+ DO RADIA ANDROID (8773644310). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czy może nie ma sensu przepłacać i zakupić takie coś? :

 

SUPER-ANTENA-BLAUPUNKT-WEWNETRZNA-NA-SZY
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 158,99 zł - SUPER ANTENA BLAUPUNKT WEWNĘTRZNA NA SZYBĘ FM/AM (9006997640). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Ewentualnie możesz polecić coś innego? Zauważyłem ze te paski które trzeba dokleić przy blaupunkcie nie wyglądają estetycznie.

Edytowane przez mzpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w Polsce zasięg DAB+ jest poweidzmy na dzień dzisiejszy skromny więc tu chyba nie ma co w taką antenę inwestować. W profilu masz napisane lokalizacja Mielec i tam jest właśnie zgodnie z mapą zasięgu DAB+ dziura. Ta antena Blaupunkt powinna polepszć znacznie zasięg ale najlepszy zasięg maja anteny, które sa montowane na zewnątrz (na dachu np.).  Myśle, że zanim zaczniesz wiercić dziury w dachu pod zewn. anteny można tego Blaupunkta wypróbować. Nie oczekuj cudów bo nie bedzie jak oryginalne radio. 

Antena ta ma zwykła wtyczkę antenowa do radia. Do tego musi być jeden kabel (na zdjęciu poniżej czerwona końcówka) podpięty pod radio pod kabel Ant. albo Remote (najczęściej niebieski i tak właśnie tak opisany). Z tego okrągłego wzmacniacza wychodzi jeszcze jeden odizolowany kabel plecionka to jest masa. Albo w miejscu montażu do karoserii przykręć (musi mieć dobry styk, trzeba lakier zdrapać) albo dociągasz do niego masę np. z radia. Następnie masz 2 białe paski (w sumuie druty na przeźroczystej taśnie klejącej) to sa właśnie te anteny, które musisz przykleić na szybie. Min 6 cm ob brzegu szyby. Na dole masz zdjęcie i instrukcję. 

 

20200812_110024.jpg

20200812_111646.jpg

7617495142001_EA_PL.pdf

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Rzeczywiście w Polsce zasięg DAB+ jest poweidzmy na dzień dzisiejszy skromny więc tu chyba nie ma co w taką antenę inwestować. W profilu masz napisane lokalizacja Mielec i tam jest właśnie zgodnie z mapą zasięgu DAB+ dziura. Ta antena Blaupunkt powinna polepszć znacznie zasięg ale najleprzy zasięg maja anteny które sa montowane na zewnątrz (na dachu np.).  Myśle, że zanim zaczniesz wiercić dziury w dachu pod zewn. anteny można tego Blaupunkta wypróbować. Nie oczekuj cudów bo nie bedzie jak oryginalne radio. 

Antena ta ma zwykła wtyczkę antenowa do radia. Do tego musi być jeden kabel (na zdjęciu poniżej czerwona końcówka) podpięty pod radio pod kabel Ant. albo Remote (najczęściej niebieski i tak właśnie tak opisany). Z tego okrągłego wzmacniacza wychodzi jeszcze jeden odizolowany kabel plecionka to jest masa. Albo w miejscu montażu do karoserii przykręć (musi mieć dobry styk, trzeba lakier zdrapać) albo dociągasz do niego masę np. z radia. Następnie masz 2 białe paski (w sumuie druty na przeźroczystej taśmie klejącej) to sa właśnie te anteny, które musisz przykleić na szybie. Min 6 cm ob brzegu szyby. Na dole masz zdjęcie i instrukcję. 

 

20200812_110024.jpg

20200812_111646.jpg

7617495142001_EA_PL.pdf 764 kB · 0 pobrań

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione, raczej nie będę miał problemu z podpięciem, ale dziękuję. Aczkolwiek nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie.

Na oryginalnym radiu było ok, to znaczy ze anteny ( gdziekolwiek są) powinny być sprawne. Mam na dachu rekinek, ale nie zaglądałem do czego on jest.

Nie mniej jednak może istnieje jakiś sposób aby radio aftermarketowe korzystało poprawnie z tych anten, co są w samochodzie? 

Przed chwilą zamontowałem takie coś i jest znacznie lepiej, ale nadal to nie to samo.

6e41e148d0913cab50fb6c19dd4a2b1d.jpg
WWW.CAR-TRONIC.PL

Adapter antenowy DIN 2 x FAKRA, Diversity

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Oryginalne radio obsługuje funkcje anteny diversity. To sa 4 anteny FM i jedna AM o różnych pasmach. W zależności od tego na jakiem paśmie dana stacje ma lepszy sygnał radio przełącza na tą antene. 

Taki separator antenowy nie przełącza nic tylko podaje napięcie na jedną lub dwie antey wiec to nie bedzie to samo.

20200812_114833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się powoli zastanawiać czy nie wrócić do oryginalnego..., ale poza dobrym odbiorem radia i może jakością dźwięku nie ma nic do zaoferowania chyba...

Brak bluetooth, nawigacji, neta i innych bajerów, które ma android sprawia ze nie mogę się zdecydować.

Tak czy siak dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio na androidzie, z tym że oryginalnie nie mam Fakra tylko DIN, ale zwykły separator ze wzmacniaczem który dostałem do radia i odbiór fal nie ma znaczenia czy to RNS-D czy Android.

Kumplowi który zakupił do swojego Golfa V także radio na andku montowałem mu je, tam instalację ma na 2xFakra jednak chinczyk do radia dorzucił separator antenowy tylko na jedno fakra. Dokupiłem mu wzmacniacz antenowy 2xFakra (do którego podałeś wyżej link) i podmieniłem mu. Jak wcześniej narzekał na odbiór fal, tak teraz jest zadowolony i mówi że nie ma różnicy w odbiorze między fabrycznym radiem a tym. Więc albo masz coś pokąbinowane w istalacji albo coś nie sprawne.

 

BTW. Ten moduł DAB+ można kupić na Ali za 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...