Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Przekroczona emisja spalin, kopci na czarno

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wyszla mi za duza emisja powinna byc do 1,5 wyszlo 2,5   czy egr domyka na statycznym ??

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Edytowane przez Ditomee

Opublikowano

Zazwyczaj przyczyną tego są wtryski, auta bez egr ze sprawnym układem wtryskowym przechodzą badanie emisji... Co więcej nawet bez katalizatora... 

Korekcja na 1 cylindrze powyżej 1mg może świadczyć o problemie z wtryskiem, oringami, czy gniazdami w głowicy... 

Były kiedyś wymieniane oringi na pompowtryskach? 

Spróbuj mu zalać oleju 2T 250ml na pełny bak (tylko doczytaj jaki) , dodaj jakiś uszlachetniacz do paliwa i wyjeździj bak przed kolejna wizyta na SKP... 

Jak możesz zrób logi 013+023 rano na zimnym po odpaleniu... 

Pomiar emisji robiłeś na w pełni rozgrzanym moterze? 

Opublikowano
  • Autor

Tak pomiar na rozgrzanym 90stp

Uszczelniacze wymienione 40tys temu + zmiana walka popychaczy , ten pierwszy id początku wskazywal wyżej tylko wcześniej był jakies 0.6 a reszta bliżej 0 , teraz rozjechał sie bardziej, może go wymienie na zregenerowany ? 

Za alalem dziś do 0.5  baku klinera do diesla , dodam ze w tygodniu jeżdżę głównie po mieście b.krotkie odcinki robie dostawy jedzenia .

Wieczorem tez zrobiłem mu przeiakenie pod górkę 4tys obr tak z 10min  podjadę ju. tro na pomiar jak wyszło.

Dodam tez ze zanim wymieniałem uszczelniacze 2l temu przy pompie paliwa w bagażniku po odpięciu przewodów paliwowych był jak by czarny olej po wymianie uszczelniaczy pompy tandemowego i wyczyszcniu bsku byl dlokoj  dzis przez to dymuenie odpiolem oba przewody paliwowe i pokazała się czarna maz ,czy to oznaka ze uszczelniacze gdzieś puszczają olej ? Czy może to powodować dymienie ? Lub poprostu dymienie powoduje przytkany katalizator ?

Ostatnio robiłem serwis w aucie olej filtr paliwa , zawsze sprawdzam jakie palieo było w filtrze i było tam pełno hmm czarnej sadzy cząsteczek taki syf .

Z rana zrobię statyczne 013 i 023+ dynamiczne 003 i 011

A jak wyszły te logi z egr ?

Edytowane przez Ditomee

Opublikowano
  • Autor
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Opublikowano

Olej do układu paliwowego może dostawać się przez oringi pompek (rzadko, raczej to zawsze ciśnienie wypycha ON do oleju) albo przez tandem pompę (najczęściej).

Podwyższoną emisją spalin mogą powodować:

- lejący(e) wtryskiwacz

- niska wartość powietrza poprzez źle działający zawór EGR... lub zły pomiar masy zasysanego powietrza

- brudny filtr powietrza oraz niższe ciśnienie doładowania

- złe wskazania czujnika temperatury płynu chłodzącego lub paliwa.

Olej w paliwie też podwyższy zapewne wynik...

EGR u Cb działa... wydaje mi się, że przycinają się trochę kierowniczki, bo chwilowo mocno przeładowuje... 

A powiedz mi czy przed ta analizą przegoniłeś porządnie auto ? czy pojechałeś z takiej miejskiej, spokojnej jazdy ? 

No i czy wiać czy Ci kopci ? ? ? 

Sprawdź też grupę 004 jaki masz kąt synchronizacji...

Opublikowano
  • Autor

Kat ustawiony na +1

Przeladowuje bo jest soft ale podobno słabej jakości.

Turbo nowe 5miesiecy 

Filtr paliwa powietrza wymieniony tydzien temu 

Wczoraj piłowałem auto z 30min i dzis rano przed analiza  wynik ten sam 2.5 

Puzniej Zrobie foto czujników paliwa i płynu 

W dodatku czyściłem dziś egr w zeszłym roku była tylko sadza teraz jest olej nawet w części elektronicznej z tylu egra 

Czy moze być zasyfiony katalizator bo dużo jezdze w mieście? Tak mi podpowiadają w garazu

 

Czy robić ten wtrysk? 

 

 

Edytowane przez Ditomee

Opublikowano
  • Autor

20200820_172235.jpg

Opublikowano
  • Autor

Czy moze byc uszkodzona odma ze tak lehe olejem wcześniej tego nie było  sprawdzałem dmuchając i wciągając powietrze ale to chyba nie do końca takie zastosowanie tylko powinno trzymać olej pod pokrywa ,a jak od zeszłego roku zauważyłem więcej oleju w egr jak i rurce idącej do dolotu 

https://youtu.be/euH7GMOazVY

Opublikowano

Załóż wąż na króciec, wrzuć na próbę w butelkę i zobacz czy będzie waliło olejem i czy przestał kopcić, ten ori natomiast zaślep, żeby nie uciekało powietrze...

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem tandem pompe z koncowka Q , bo musi ona lac olejem do paliwa ,

A jak wygląda  reszta czujniki ten wtrysk ? 

Raczej wymienie pokrywe bo ten waz byl suchy teraz od roku mokry tylko proszę podpowiedzieć jaka pokrywe kupić?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam jak sie zakonczył temat . Czy wymiana pompy pomogła ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.