Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja szyb


adas1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z adaptacją dolnej granicy szyby prawej tylnej. 

Kodowanie prawidłowe, sterownik zmieniany nic nie wniósł,  mechanizm silnika szyby zmieniany, nic nie wniósł.

Szyba podnosi się i opuszcza w pełnym zakresie tak jak lewa tylna.

Po opuszczeniu do końca status opuszczenia szyby pokazuje brak wartości, powoduje to że nie działają funkcje komfortu, zamykanie 1 kliknięciem oraz zamykanie z kluczyka (w całym aucie).

Przy wartości 97-98% i poniżej wszystkie funkcje działają prawidłowo. 

Przyczyną na pewno jest nie prawidłowa adaptacja nie widzi dolnego progu szyby. Ale dlaczego nie przyjmuje adaptacji? (podnieś, opuść przytrzymaj 3-5-10 sekund bez różnicy)

Jeśli temat się powtarza lub zamieściłem go w złym dziale bardzo przepraszam... naprawdę spędziłem dużo czasu w internecie i jestem bezradny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj takie przyuczenie:

Musisz przyuczyc sterownik.

Do tego celu potrzebne ci będzie albo drewniany klocek, patyk lub np: książka (przedmiot ktory wsadzisz pomiędzy szybę a ramę by nie uszkodzić zadnej z wymienionych części)

1. Wsiadasz do auta (wszystkie drzwi zamkniete)

2. Uruchamiasz auto

3. opuszczasz szybę.

4. wkladasz ten przedmiot (klocek, patyk) miedzy szybę a ramę

heber_01.jpg

5. Podnosisz szybe i przy tym puszczasz przełącznik dopiero wtedy gdy szyba sama stanie.

6. Tą procedure powtarzasz 3 razy.

7. Po tym powinien ten przedmiot zostać zblokobany (przycisniety) przez szybę.

8. Lekko opuścić szybę celem wyjęcia przedmiotu.

9. Domknąć okno poprzez przytrzymanie przycisku domykania.

10. Następnie nacisnąć 2 razy przycisk domykania za każdym razem Przytrzymując go przynajmniej jedną sekundę.

11. opuścić kompletnie szybę.

12. czynność w pkt. 4-11 trzy razy powtórzyć

13. gasisz silnik i koniec

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, kiedyś miałem podobny problem. Szybą nie chciała sie w ogóle zaprogramować i jeździła w pozycje końcowe jak jej się widziało. Znalazłem to na jednym z niem. stron i pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem ma to pomóc przyuczyć szyby gdy nie dojeżdżają w pozycje końcowe zarówno dół jak i góra. 

WWW.TT-EIFEL.DE

Audi...

Po tej procedurze powinny zostać skasowane automatyczne podnoszenie i opuszczanie szyby (czyli za jednym kliknięciem szyba jedzie w górę lub w dół). Sprawdź czy skasowało. Jeżeli tak przeprowadź tą normalną adaptację, czyli :

Na włączonym zapłonie (tylko zapłon nie silnik) otwòrz do połowy szybę, wjedź szybą w góre trzymając cały czas przycisk "w gorę" jak zamknie trzymasz  jeszcze 1-2 sek. puszczasz i jeszcze 2 x naciskasz przycisk "w górę" z odstępami przynajmniej 1 sek przytrzymując za każdym razem. 

Obuszczasz szybe całkowicie,

Zamykasz szybę całkowicie.

Koniec.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na nadruki na szybach czy wszystkie mają tą samą datę. Może szyba była wymieniana i mechanizm i coś nie tak poszło. Skoro od strony elektronicznej niby wszystko ok. to może wina leży po stronie mechanicznej. Brak pomysłów:unknown:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...