Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie mogą być skutki braku tego czujnika ?


zigula11

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem rozrząd i zamiast napinacza z czujnikiem (2100zł) załozyłem taki sam napinacz bez czujnika (680 zł)

i teraz komputer wyświetla mi błąd

17936 Nastawnik wałka rozrządu strona 1 - przerwa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Jakie mogą być skutki podczas pracy silnika ? Podczas jazdy nic nie zauważyłem, oprócz tego że w końcu przestał mi się tłuc na wolnych obrotach jak stary diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będziesz mógł usunąć tego błędu.Nie wiem co zrobiłeś ze starym czujnikiem ale jak byś go podłączył do tych kabelków,to mimo że by nie funkcjonował nie wyrzucał by Ci błędów na ECU.Nie wiem dokładnie jak jest z technicznym rozwiązaniem ,ale teoretycznie jest to możliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stary czujnik mam, podpiąć pod instalację go mogę, tylko pytanie po co ten czujnik był i co będzie nie tak jak on nie będzie dawał sygnału do ECU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie zamieniłeś napinacza elektronicznego na hydrauliczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wyglądają identycznie różnią się tylko tym że ten stary ma czujnik, a ten nowy nie. I różnią się oczywiście ceną 680 a 2100zł.

No a gdyby nawet tak było że ten nowy jest hydrauliczny a ten stary elektroniczny ? ...

Jakie to może mieć skutki dla pracy silnika ? W zasadzie to wydaje mi się że hydrauliczne są oba bo jeden i drugi napina łańcuch ciśnieniem oleju, z tym że ten stary ma jak już napisałem wcześniej

17936 Nastawnik wałka rozrządu strona 1 - przerwa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

natomiast w innym opisie znalazłem ten błąd jako czujnik położenia wału korbowego CMP actuator bank 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie tyle jest czujnik,co przelacznik hydrauliki i nie masz teraz zmiany faz rozrzadu,ale jaki to moze miec skutek nie wiem...Jezeli auto Ci jezdzi dobrze,nie widzisz roznicy w przyspieszeniu,to ciesz sie z cichej pracy silniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u mechaniora i z ciekawosci zapytalem.

Silnik nie ma zmiennych faz rozrządu gdy nie ma tego czujnika. Ponadto:

- Zmienne fazy zapobiegaja nieregularnej pracy i niepełnemu spalaniu mieszanki w zakresie niskich obrotów, a gdy obroty wzrastają, gwarantuje optymalne napełnianie komór spalania mieszanką i osiągnięcie maksymalnej mocy przy jednoczesnej czystości pracy.Do pewnej prędkości obrotowej mechanizm nie włącza się. Zupelnie inne sa wartosci katow iczasow otwarcia zworow....

Blad na vagu to najmniejszy klopot.... Na zaworach zbierze sie w bardzo krótkim czasie ten pokost czy cos.... zawory będą pracować w bardzo trudnych warunkach a w koncu moze byc kambodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą, czuję ten brak faz rozrządu, autko nie ma tej mocy co miało ;(

Tylko gdzie taki napiczacz dostać za normalne pieniądze

jego nr. katalogowy to 058109088D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...