Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] "Banany" - zaślepka w nadkolu - prośba o podanie numerów


lewy_jelcz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam ogromną prośbę do was. Otóż mam połamane takie elementy w kształcie księżyca/banana, które są w okolicach ślizgu od zderzaka, na samym dole w nadkolu przednim po lifcie. Oglądałem je i numer był chyba na tych częsciach co odpadły. Mógłby ktoś pomóc i podać numer tych części abym mógł sobie zamówić? Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tych części nie kupisz osobno.Ślizg niby jest skręcany z dwóch części a sprzedają tylko komplet. Ten"banan" to najczęstsza usterka,szczególnie jak mamy płytę pod silnikiem i niechcący ja nadwyrężymy.Leci wtedy nam ów banan i nadkola w dolnej części. Koszt ślizgu w ASO to na dzień dzisiejszy około 100 zł za sztukę.Numeru ci nie podam ale do liftu A4 99/00 występuje tylko jeden typ ślizgu do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ludziska sprzedają same ślizgi bez nich właśnie a w ASO kilka razy drożej :/. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też maiłem połamany ten element, ale zawiozłem to fachowca, który spawa plastyki, miałem tego banana i mi to połączył :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi :gwizdanie:

8D0 853 887 strona lewa

8D0 853 888 strona prawa

bananw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to.Koledze chodzi o taki ślizg:

http://moto.allegro.pl/item592946874_a4_8d0_mocowanie_slizg_zderzaka_zderzak.html#gallery

Ten na fotce ma akurat ułamany"banan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie chodzi o ślizg :

oto numery :

8D0 807 049 AA strona lewa

8D0 807 050 AA strona prawa

lizgp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi mam dobre a to jest zaślepka poniżej ślizgów. Poniżej wklejam zdjęcie z zaznaczonym tym plastikiem.

p1040272.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na zdjęciu- to nie jest zaślepka tylko integralna część ślizgu.Tego tak naprawdę nie widać na fotce bo znajduje się pod nadkolem-zaznaczone czerwoną kreską.Ty masz po prostu ten element wyłamany,prawdopodobnie wskutek uszkodzenia płyty pod silnikiem (to najczęśtsza przyczyna).I niestety nie kupisz tego osobno tylko czeka cię wydatek na cały ślizg.Ten "banan" jest mocowany jednocześnie do nadkola i dolnej części zderzaka.

Na fotce masz ślizgi zamontowane na zderzaku i dokładnie widać te"banany":

5f824f3d9f703ed6m.jpg

Oczywiście w realu to najpierw przykręcasz ślizgi do błotników a potem wciskasz zderzak w zatrzaski ślizgu i dokręcasz na wkręty od strony nadkola.Łącznie bodajże 7 wkrętów

po każdej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Cuber też to pokazał na rysunku. Czyli pozostaje kupno nowego ślizgu bo te używane mają to połamane :wallbash: . Dzięki Panowie za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...