Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wadliwe Kierunkowskazy


Dziombek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów Audi, Jestem nowym na forum wierzę w siłę internetu. Jestem właścicielem Audi A4 B8 z 2008 r 2.0 tdi od jakiegoś czasu zaczął mi się pojawiać  problem z kierunkowskazami przy skręcie w lewo jest ok a przy włączeniu kierunkowskazu prawego włącza się lewy, chyba że mocniej przycisnę manetkę to jest ok.  Miałem autko u mechanika, który twierdzi że wymienił manetkę i moduł, ale to nic nie pomogło. Wczoraj wieczorem poszedłem do autka przyświeciłem światłem na manetkę a ta jest powycierana od palców więc albo wstawił starą albo wcale. A przy tym co jakiś czas rozładowuje mi akumulator. W czerwcu padł mi akumulator  kupiłem nowy został zaprogramowany o takich samych parametrach. po blisko czterech tygodniach po nocy jest rozładowany i tak już kilka razy. W tym samym czasie zaczął mi szwankować kierunkowskaz nie wiem czy ma to coś wspólnego. Poproszę was p pomoc i jakieś informacje. Pozdrawiam 

 

*Zapraszam tu ->Regulamin - dział: Silniki Diesla ->A4 B8->2.0TDI nie jest działem od Twojego problemu proszę wybierać odpowiedni do danego problemu - temat przeniesiony 

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że masz jakiegoś złodzieja prądu na wyłączonym zapłonie. Nie wiem czy manetka/kierunkowskaz może być tą przyczyną, ale warto sprawdzić skrzynki z bezpiecznikami.

Sprawdzasz bezpiecznik po bezpieczniku i patrzysz co ewentualnie może Ci kraść prąd, a nie powinno na wyłączonym zapłonie.

Widzę, że masz przedlifta więc tu masz instrukcję:

Bezpieczniki strona 273.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 09:33, Dziombek napisał:

Dzięki za pomoc

Kolego miałem dokładnie to samo. Musisz zdjąć kierownicę, dobrać się do przełącznika zespolonego i zdjąć go z kolumny. W osi manetki od tyłu znajdują się małe płytki drukowane z napyloną warstwą przewodnika, po których ślizgają się metalowe szczotki kiedy włączasz kierunkowskazy. Trzeba te płytki oraz szczotki umyć alkoholem lub izopropanolem i problem zniknie. Przesyłam Ci zdjęcia z mojej naprawy. Na zdjęciu 3 masz płytkę o której mowa.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...