Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabo działa wspomaganie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Po zakupie samochodu okazało się że maglownica cieknie. Wymieniłem maglownice od B5 ale prawdopodobnie innej firmy. Okazało się że pompa wspomagania też jest nieszczelna. Wymieniłem pompę na używkę wspomagania nie było na niskich obrotach. Wymieniłem na nową za prawie 300 zł wspomaganie jest ale po rozgrzaniu płynu (płyn zielony) wspomaganie słabo chodzi. Mechanik powiedział żeby wymienić zbiorniczek i tak zrobiłem dalej bez zmian. (płyn w zbiorniczku wiruje). Mieliście tak co zrobiliście proszę o pomoc.

Opublikowano

Pompy z zamienników mają podobno problem z wytwarzaniem ciśnienia, także albo używka dobra, albo regenerowana z dobrej firmy. A jak gazu dodasz, to wspomaganie lekko chodzi na postoju?

Opublikowano
  • Autor

Myślę że jest delikatna różnica i oczywiście dużo głośniej wyje 

Opublikowano

No to jest kilka możliwości w dalszym ciągu, albo wąż wysokiego ciśnienia już rozwarstwiony (zmniejszony przepływ płynu), albo pompa daje za małe ciśnienie (zamienniki z tego słyną, oczywiście jest to podparte opiniami innych Użytkowników), albo to i to... Zakładamy oczywiście, że maglownica 100% sprawna.

Edytowane przez szpakuziom

Opublikowano
  • Autor

A wiesz może czy wąż idzie prosto od pompy do maglownicy? I jakiej firmy wąż wybrać? I jaki płyn do używanej pompy?

Opublikowano

Idzie prosto od pompy, do maglownicy. Ta duża nakrętka na pompie... Co do węża, to tutaj nie jest tak kolorowo, najlepiej kupić oryginalny z ASO, aby mieć pewność i spokój na lata, ale taka przyjemność kosztuje ok. 800-900zł w ASO. Najlepiej znaleźć dawcę, który jeszcze odpala i sprawdzić... Płyn polecają Oryginalny VW ok. 50zł w ASO Powiedz ogólnie, miałeś nieszczelną maglownicę, ale jak ogólnie wspomaganie działało?? Chodziło ciężko i głośno na starej maglownicy?

Edytowane przez szpakuziom

Opublikowano
  • Autor

Na starej maglownicy było wszystko normalnie paluszkiem na parkingu się kręciło i żadnych dźwięków.

 

Opublikowano
  • Autor

Da się samemu wymienić w niej uszczelnienie?

Opublikowano

No to może nowa maglownica coś nie tak... Skoro na starej było ok. Ktoś tam wymieniał kiedyś, ale nie zagłębiałem się w to. Regeneruj starą i przekładaj, powinno być ok :)

Opublikowano
  • Autor

A może to wina że włożyłem zf zamiast koyo czy raczej nie?

Opublikowano

Jaki płyn zalałeś bo to, że zielony to żadna informacja.

Opublikowano
  • Autor

Febi syntetyczny

Opublikowano

ZF teoretycznie są lepsze przekładnie jak i pompy, ale może też trafić się zepsuta..

Opublikowano
  • Autor

No niestety chyba się trafiła, spróbuję uszczelnić swoją i mam nadzieję że będzie jak wcześniej. Dzięki za podpowiedź pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanie.

Mogę włożyć pompę z innego silnika np z 2.8 do 1.8?

Opublikowano
W dniu 13.10.2020 o 13:59, Bpiątal napisał:

Febi syntetyczny

A co masz napisane na zbiorniczku? "Use only mineral G002000" to dlaczego zalałeś syntetyk?" Ja dureń tez zalałem :) więc głupio się pytam :)

Przyśpieszając trochę temat, Audi/VW nie produkują już tego płynu, a jako zamiennik dają syntetyczny po czym się okazuje że pompa się na nim zaciera a opiłki dostają się do przekładni i masz wszystko do roboty.

Ja tak zrobiłem, miałem dobry układ wszystko działało super i postanowiłem wymienić stary olej który miał co najmniej 5 lat, pojechałem kupiłem ory z Audi i się zaczęło. Chcesz żeby Ci to działało to stosuj olej zgodny z zaleceniem na zbiorniczku, nie bez powodu jest to wyryte wielkimi literami, zalej Febi 6162 (mineralny, biała butelka) lepszym wyborem jest LHM Plus od Citroena i powinno działać, chyba że układ już jest uszkodzony i już masz pozamiatane. Ja swój układ przepłukałem febi a docelowo zalałem citroenem. 

Edytowane przez mily

Opublikowano

Witam regeneruje pompy wspomagania . Pozdrawiam 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.10.2020 o 15:50, mily napisał:

A co masz napisane na zbiorniczku? "Use only mineral G002000" to dlaczego zalałeś syntetyk?" Ja dureń tez zalałem :) więc głupio się pytam :)

Przyśpieszając trochę temat, Audi/VW nie produkują już tego płynu, a jako zamiennik dają syntetyczny po czym się okazuje że pompa się na nim zaciera a opiłki dostają się do przekładni i masz wszystko do roboty.

Ja tak zrobiłem, miałem dobry układ wszystko działało super i postanowiłem wymienić stary olej który miał co najmniej 5 lat, pojechałem kupiłem ory z Audi i się zaczęło. Chcesz żeby Ci to działało to stosuj olej zgodny z zaleceniem na zbiorniczku, nie bez powodu jest to wyryte wielkimi literami, zalej Febi 6162 (mineralny, biała butelka) lepszym wyborem jest LHM Plus od Citroena i powinno działać, chyba że układ już jest uszkodzony i już masz pozamiatane. Ja swój układ przepłukałem febi a docelowo zalałem citroenem. 

Witam nawet nie zwróciłem uwagi na zbiorniczek w zimie zaczęła wyć pompa więc szybko poleciałem na cpn i kupiłem pierwszy lepszy mam nadzieję że zmiana pomoże dzięki pozdrawiam

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem przewód ciśnieniowy, przepłukałem układ i zapałem płyn mineralny. Bez zmian czy wymiana zaworu w maglownicy może coś pomóc?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.