Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazdo zapalniczki - brak ładowania telefonu


damian2184

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam ładowarkę z transmiterem Xiaomi Roidmi 2S. Wcześniej posiadałem ładowarki samochodowe o prądzie ładowania 1A, które były w stanie jedynie podtrzymywać stan baterii w telefonie.

Ładowarka Xiaomi ma prąd znamionowy ładowania 2,4 A, mimo to działa jeszcze gorzej niż poprzednie ładowarki 1 A. Wygląda to tak jakby prąd płynął z baterii telefonu do instalacji samochodowej, a nie odwrotnie. Wiem, że to raczej niemożliwe, bo bateria oraz zapalniczka powinna mieć przed tym jakieś zabezpieczenie. W każdym razie poziom baterii spada błyskawicznie.

Na ładowarce świeci się dioda LED oraz działa transmiter, także jakiś prąd tam dopływa.

Na początku myślałem, że to wina ładowarki lub kabla, ale okazało się, że w innym samochodzie ładowarka działa poprawnie i jest w stanie naładować telefon na włączonej nawigacji i Yanosiku.

Napięcia:

Zgaszony silnik: 12,4 V
Uruchomiony silnik: 14,2 V.

Przeczyściłem gniazdo zapalniczki, styk powinien być dobry. Wyciągnąłem też bezpiecznik i przeczyściłem styki. Brakuje mi pomysłów gdzie szukać, a pomiar prądu ładowania wydaje się nieco problematyczny.

Miał ktoś podobny przypadek?
 

Edytowane przez damian2184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...