Skocz do zawartości
IGNOROWANY

USB w tunelu i Zapalniczka w Schowki


ama11deus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zabrałem się za wrzucenie gniazd USB w miejsce gniazda zapalniczki, a z racji, że mój transmitter potrzebuje zapalniczki to wrzuciłem ją do schowka. Oto zdjęcia( prosze mi wybaczyć nieprofesjonalne lakierowanie):

IMG_20201019_141324.jpgIMG_20201019_141328.jpgIMG_20201019_141337.jpg

Jeśli kogoś interesują zdjęcia z procesu zamieniania tych gniazd to też trochę zrobiłem: 

IMGUR.COM

Imgur: The magic of the Internet

Kable do gniazda usb poprowadziłem od puszki bezpieczników, żeby prąd był tylko po stacyjce, a do zapalniczki użyłem starego kabla, tylko troszkę go przyciąłem i założyłem nowe piny. Mam zamiar jeszcze dołożyć takie gniazdo z tyłu(kable już pociągnięte) ale żeby to zrobić musiałbym najpierw jakoś przerobić tylną popielniczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie osobny bezpiecznik w wolnym gnieździe, piny bezpieczników były te same co do radia. 10A na tył i przód od razu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa gniazda(1 na tył i 1 na przód) i stara lutownicą taką z grotem "uciąłem" tak jak potrzebowałem i tak samo zrobiłem dziure w schowku. Użyłem kleju dwuskładnikowego, szpachli do plastiku i gorącego kleju(do uszczelnienia lutów przy gnieździe). Kupiłem też kostki i piny, żeby w razie czego móc odpiąć to bezinwazyjnie jakbym musiał wyciąć tunel.

Moge później wieczorem zrobić zdjęcia jak wygląda moja puszka bezpieczników

Edytowane przez ama11deus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ama11deus napisał:

Kupiłem dwa gniazda(1 na tył i 1 na przód) i stara lutownicą taką z grotem "uciąłem" tak jak potrzebowałem i tak samo zrobiłem dziure w schowku. Użyłem kleju dwuskładnikowego, szpachli do plastiku i gorącego kleju(do uszczelnienia lutów przy gnieździe). Kupiłem też kostki i piny, żeby w razie czego móc odpiąć to bezinwazyjnie jakbym musiał wyciąć tunel.

Moge później wieczorem zrobić zdjęcia jak wygląda moja puszka bezpieczników

Dzieki bardzo za info, jakbys mogl to dorzuc do Galerii fotki tych bezpiecznikow. 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj reszta zdjęć https://imgur.com/a/B0l55Ro

Kable oczywiście o wiele grubsze niż potrzebne, ale to tak dlatego że kupiłem taki do wzmacniacza i zostało mi :) 

Użyłem 10A bo mam 4 wejścia USB każde po 2.1A czyli razem 8.4A(chyba tak to działa).

Sorki że tak późno ale teraz znalazłem wolną chwilę żeby zdjąć osłonę pod kierownicą i zdjęcia zrobić. Mam nadzieję że pomocne :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 25 zł - USB 5V 4,2A GNIAZDO SAMOCHODOWE LADOWARKA 12V C (6696399712)...

To jest to gniazdo i do tego polecam jakieś kostki kupić żeby łatwo było odłączać. W zestawie są konektory ale ja ich nie używałem. Wyślij zdjęcia jak zrobisz :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...