Treść opublikowana przez Aleksandrooo
-
[AVF]wydajniejszy alternator do 1,9TDI
Dla potomnych, 180a z passata b6/b7 pasuje p&p Hella 8EL 012 426-001 180a Polecam tez sprawdzic starty alternator-akumulator, U mnie przy obciążeniu na wolnych było to 0.5v! A bez obciążenia ok. 0.2v. Dołożyłem plus z alternatora do akumualtora z 50mm2 przewodu spawalniczego, bez obciazenia spadek to 0 a na pelnym obciazeniu na wolnych obrotach to 0.05-0.1v.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Audi Workshop Service and Repair Manuals > A4 Mk2 > Power transmission | 6-speed manual gearbox 01E, four-wheel drive | Technical data | Gearbox identification | Code letters, allocation, transmission ratios, capacities WORKSHOP-MANUALS.COM A4 Mk2 > Audi Workshop Service and Repair Manuals > Power transmission | 6-speed manual gearbox 01E, four-wheel drive | Technical data | Gearbox identification | Code letters... Mam u siebie takie combo, skrzynia z 2.5 i dyfer ets i wszystko ok.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, proszę o rozkodowanie mojego gruzika: WAUZZZ8E14A235778
-
[A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Auto jest używane agresywnie, po konsultacji z dzb i wrk i opowiedzeniu o problemach, byli zgodni - za małe i za cienkie przednie tarcze na taką masę auta, tak więc zakładam większe i grubsze. Te prowadnice powietrza to już moja fanaberia, jeśli można niskim kosztem ulżyć hamulcom to czemu tego nie zrobić?
-
[A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Będę prowadnice powietrza też dorabiał - o ile zmiesci sie miedzy rurami od dolotu
-
[A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Z nowymi hamulcami, wjeżdzają osłony z łapaczami powietrza z vw phaeton Numery które udało mi się znaleźć dla potomnych: NUMER CZĘŚCI: 3D0615448E 3D0615448 E 3D0 615 448 E 3D0615312C 3D0615312 C 3D0 615 312 C
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Tutaj logi z jazdy, po 2-3 km sie po prostu spadlo cisnienie jak widac na logu a wg. vcds, status zalczenia kompresora zostal dalej na 0, czyli wszystko niby ok.. Log #694503 LOG.TUNEZILLA.COM Tutaj logi od zaplonu przez 5 minut na zlosc dzialala ok.. Log #694506 LOG.TUNEZILLA.COM Tutaj przejechana chwil po samoistnym wylaczniu podczas jazdy i wlaczeniu econ na 2 minuty i odpalenie z powrotem bez gaszenia motoru: Log #694505 LOG.TUNEZILLA.COM
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Siemanko, Od poczatku sezonu na ciepło, mam problem z klima, w poprzednim sezonie wymieniane były dwa przewody i skraplacz, Po podmianie klimatronika na około 3-4 minuty klima działa spoko, nabija 16bar, chłodzi jak trzeba a potem znikad sie wylacza, kompresor ma dalej status 0 w vcds(czyli wg. opisu włączony), a ciśnienie spada do 7-8 barów. Jeśli dam econ i odpale znow klime to ciśnienie idzie do 22 bar i spada do 8 po chwili. kompresor.mp4 Miałem problem, ze g150 i g151 pokazywało mi -30c, okazało się, że jeden z kabelków(brązowo biały), był przerwany, po naprawie go, odczyt temp. wrócił do normy, przy działającej klimie, jak auto już w miare się schłodziło, pokazuje ok. 6c. Grupa 9 i 10 gdy klima działa: Grupa 9: Grupa 10: I wtedy znikad klima się wyłącza(kompresor dalej ma status 0 czyli on, ciśnienie spada, temperatura na parowniku i na kratka rośnie, nie chłodzi) i gdy próbje zrobić econ/on to ciśnienie wskaskuje na 21 bar i spada do 7/8 spowrotem. Myślałem nad wymiana dławika i osuszacza, jak mam auto 4 lata to tego nie ruszałem.. Błędów oczywiście brak, macie może jakieś pomysły?
-
[A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Dwumas założony, udało się uwinąć w 5 godzinek z pomoca kolegi, mój luk musiałbyć już dość zużyty, bo na nowym 2masie z sachs jest absolutnie cudownie Dwutarcz jak widać po fotach, nie ułożył się nawet dobrze W poniedziałek wyjeżdza do nowego właściciela, a ja nigdy więcej 1masy
-
Klimatyzacja raz się odpala raz nie
- Klimatyzacja raz się odpala raz nie
Witam, Mam problem z klimatyzacja w swoim a4 b6. Mam klimatronik z B7 z przekaźnikiem do grzania tylnej szyby, w zeszłym sezonie wszystko było ok, klima mroziła jak trzeba. W zime wyminiłem klimatronik na regenerowany(malowany), teraz gdy zaczęło się robić cieplej, a ja chciałem korzystać z klimatyzacji to klima raz się odpala, raz nie. Czasami działa jak trzeba, przy 22c na dworze, kompresor nabija 15 bar, a w większości przypadków, klima niby startuje, kompresor dobija do 20 bar a potem spada do 7/8(tyle ile jest na econ). Robiłem adaptacje VIN, klap, przez test el. wykonawczych sprawdziłem, że wentylator załącza się czy to na pierwszy czy drugi bieg. Czujnik temp. zewnetrznej działa dobrze, pokazuje dobrą temperature, wentylatory chyba też działają ok skoro odpala je przy teście. Czy jest możliwe to, aby ten regenerowany klimatronik był uszkodzony? Niestety ale nie mam nikogo w okolicy aby podmienić klimatronik i przetestować.- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Sprzęgło skompletowane, w ten piątek zakładamy Na dwutarcz mam pewnego klienta który już czeka(dobrą cenę dałem, mam nadzieje, że się nie rozmyśli), po sprzedaniu dwutarczu, zamawiam u kolegi Wandeja 6tłok akebono na przód z adapterem i dorzucam tarcze 356x34 z a6 c7 na ebc yellow stuff. Do tego dorzucam nowe łożyska skf i piasty mayle, mam nadzieje, że już się nie będzie giąć i będzie lux Na moje 4tłok q5 razem z tarczami(tarcze pół klocka zużycia, ale po rozgrzaniu delikatnie biją, pewnie po przetoczeniu będzie ok), też już jest klient.- Problem z odpowietrzeniem hamulców
Witam, po odpowietrzeniu sprzegla i jeszcze raz hamulcow(tyl w rekach), jest już lepiej, ale dalej nie jest to co powinno być. Sprawdzając vcds, jestem w stanie na zgaszonym uzyskać 140b a na odpalonym 220b więc obstawiam, że wycieków brak. Najwiekszy problem jest z pierwsza faza hamowania, pierwsze 3 cm pompa generuje około 1-2 barów czyli nic: Kolejne próby dostania się do odpowietrAnia pompy abs skończyły się fiaskiem, logowanie się udało ale w nastawach podstawowych odpala mi się tylko adaptacja czujnika skrętu i test esp, przy provie wejścia w brake bleeding wyskakuje info, że grupa nie istnieje. Czy jest jakiś sensowny sposób na ręczne odpowietrzenie pompy abs który mogę spróbować?- Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Wszystko było zawsze dokładnie czyszczone, teraz z tarczami i tak będę to wymieniał, piasty i łożyska aby mieć pewność, że wszystko będzie ok.- Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Żadnych, siadają na zwrotnice jak złoto Porozmawiałem z WRK Brakes, polecił mi: "Najzwyklejsza gładka tarcza (jakakolwiek) i klocek Galfer Sport, DS2500, HAWK HPS5.0, Yellow. Do tego zacisku wchodzą też (i pasują) klocki z Megane 3RS". Dodał, że dba xtreme klocki, są za twarde i palą tarczę(na tor wiadomo, że może być :D) Powiedziałem mu, że zastanawiam się nad DBA, to powiedział, że DBA jest bardzo dobrym produktem ale nie zawsze koniecznym, ale gdy wybiore dba i hawk HPS5.0 to będę bardzo zadowolony.- Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Witam, Chce wymienić tarcze i klocki przód, dodatkowo razem z tarczami i klockami będę wymieniał łożyska i piasty. Korzystam z tarcz 345 z S4B6 i zacisków q5 4tlok. Mam problem, bo gną mi się tarcze średnio po roku jazdy, korzystalem z : rotingera, zimmermana. Rotingery mialy naciecia i wiercenia, Zimmermany kupiłem płaskie bo nie chciało mi się już czyścić dziurek ale też niestety zaczynają bić powoli po nagrzaniu. Zestaw o jakim teraz myślałem, to DBA T3 4000 i klocki DBA Xtreme(auto używam mało, ale jak już używam to mocno). Zastnawiałem się jeszcze na EBC, ale z informacji znalezionych w internecie, to DBA ma najlepsze opinie. Czy ktoś kto stosował te marki Premium, mógłby się wypowiedzieć o odczuciach z korzystania z tarcz EBC/DBA?- [AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Jakbyś znalazł jakiegoś tapicera który obije na nowo alcantara/czarny materiałem sufit i słupki daj znać, szukam kogoś bo mam baldachim niestety- [A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
Obym był tak samo zadowolony jak Ty po montażu nowej 2masy i sachs perf w przyszłym tygodniu Już napisałem do Marka aby mi narobił tekiego LC jak Ty masz- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Tablica allegro: allegro.pl ALLEGRO.PL A wsteczne od znajomego co przerabia lampy, mogę podrzucić kontakt na pw. Dzisiaj pierwsze mycie ręczne po nałożeniu powłoki, bardzo sie nie lubią z wodą Snapchat-1091316975.mp4- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Jarol miałbyc, ale nie chciał zdalnie, jest Marek G ?- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Niee, tuner jest z Zabrza, poznany przez @Ivanek, zrobił mi już sporo aut i wszystko śmiga Głownie STG1 z eko off, ale poprawiał też softa w podobnym setupie w zółtej b6 Patryka i też jest zadwolony- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
Niestety jeszcze nie, tuner przygotowuje mi klona hamowni drogowej, bo robi mi też inne auta niż moje zdalnie z logami, chcialem go hamować po wymianie na dwutarcz ale niestety.. Pojeździłem trochę z tym dwutarczem, ułożyło się - jest lepiej, ale to dalej nie to co bym chciał, na szczęście chyba mam już na niego klienta. Tak więc - zamówiłem nowy docisk Sachs Performance(mój przejął już @Ivanek), do tego nowy dwumas Sachs(2294002198, 1170zł), tarcza sprzęgła z 2.5tdi b7(taka sama jak w avf, 6 sprężyn, 240mm i ten sam numer na tarczy), pojechała do KB - Customs na obicie luk8090s, Docisk już dotarł: W międzyczasie naprawiłem światła podświetlenia tablicy(wymieniłem :D) Założyłem Ledowe wsteczne(po dwóch latach jazdy bez, chciałem zmaksymalizować komfort cofania ): Z problemów które doszły to klimatyzacja.. Raz się załącza, raz nie, gdy się załączy wszystko działa ok - dam na chwilę na econ, odpalę znów i kompresor dobija do 20b, ale wentylatory stoją, kompresor też przestaje działać i klima nie chłodzi. Temperatury zewnętrzne itd. wszystko ok - sprawdzone w blokach pomiarowych VCDS-em. Chcę teraz podmienić przekaźnik wentylatora, może to będzie to, dodatkowo, gdy już nawet załączy się wentylator, to zadane obroty są mniejsze niż te otrzymane + gdy Actual value = 8.8% to wentylatory stoją. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł - będę wdzięczny. Parę fotek z VCDS:- [A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
Program od MG i przelot ?- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
All good, motor mounts avon 10k km, gearbox mount lemforder also 10k km. Before changing to singlemass flywheel it was OK, small vibration on the strogest ECU map and 4 gear+- [A4 B6] Borówka(LZ5C), AVF+, Quattro, Bose, Bi-Led, 345mm/324mm, GTD2060vz, Światek 268
No i niestety, po wymianie półosi problem nie ustał, nie zmieniło sie de facto nic. Dalej wibracje na małym/duzym gazie od 3 pod gorke i czwartego caly czas trzęsą całą budą. Niestety ale chyba musze wrócić na koło dwumasowe i sachs performance. - Klimatyzacja raz się odpala raz nie