Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1000003640.thumb.jpg.d90b12a8aa81f54d5a1558ca82bdbf15.jpg.e1e783e989b12970a5d9091dadc61697.jpg

 

Modyfikacje (aktualizacja na bieżąco):

- ramiona od Passata B5 FL (aero) - zrobione

- spryskiwacze grzane mgiełkowe od Golfa IV

- montaż czujników parkowania w zderzaku na gładko oraz w kolorze nadwozia - zrobione

- wymiana lusterek na elektrycznie składane (prawe duże) - zrobione

- sportowy układ wydechowy - zrobione (produkcja i montaż RCP Exhaust) https://www.youtube.com/watch?v=C6_JEKwc56c

- fotochromatyczne lusterko wewnętrzne z B8

- tuner dvb-t2

- środkowy pas bezpieczeństwa z funkcją automatycznego zwijania - zrobione

- światła przeciwmgłowe tylne umieszczone symetrycznie po obu stronach pojazdu - zrobione

- grill RS4 OEM - zrobione

- plastry w środkowej kratce zderzaka (wzór RS4)

- zawieszenie gwintowane - zrobione (AP Sportfahrwerke)

- tylna półka czarna (S4) z roletą - zrobione

- podsufitka oraz wszystkie słupki alcantara

- dekroy alcantara

- montaż rozpórki kielichów od A6 C5 - zrobione

- montaż większej chłodniczki wspomagania od A6 C5 - zrobione

- regeneracja kierownicy (obszycie góra i dół skóra gładka, boki perfora oraz płaski dół) - zrobione

- regeneracja nakładki na ręczny (perfora) - zrobione

- swap hamulców na większe - zrobione (przód 312x25 na jarzmach od A6 C5 i tył 256x22 na komplecie z S4 B5)

- podświetlenie w zegarach na biało oraz grube wskazówki z A6 C5 Allroad (zostaje licznik z analogowym zegarkiem) - zrobione

- montaż lepszego nagłośnienia - zrobione (Audio System M 130 EVO 2 + Audio System CO 165 EVO + Audio System Carbon 250.4 + przewody Audio System)

- montaż modułu komfortowych kierunkowskazów - zrobione (Hayperek)

 

 

Dla zainteresowanych do rozwinięcia lista napraw/serwisu (aktualizacja na bieżąco).

Naprawy/serwis (aktualizacja na bieżąco):

2017

- olej 5w30 (LM) + Ceratec (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju (MANN)
- termostat (OEM)
- świece (NGK)
- olej w skrzyni oraz moście (Motul)
- uszczelnienie mostu (OEM)
- płyn do wspomagania (OEM)
- chłodnica wody + płyn chłodniczy (OEM)
- uszczelki pokryw zaworów + na wałkach (Victor Reinz)
- przednie zawieszenie: wahacze, łączniki, końcówki (Lemforder)
- przewody hamulcowe (ATE)
- przegub napędowy
- regeneracja poduszki mostu (poliurytan)
- serwis klimatyzacji
- D2S Night Breaker


2018

- olej 5w40 (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- żarówki świateł drogowych (H7 Osram Night Breaker Laser +130%)
- łożysko prawy tył (FAG)
- przewód odmy
- pływak paliwa (OEM)
- tylne zawieszenie: wahacze (OEM) + łączniki, końcówki (Lemforder)
- płyn hamulcowy


2019

- olej 5w40 (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- regeneracja + malowanie zacisków hamulcowych przód i tył
- tarcze hamulcowe (przód OZ Sport/tył OZ) + klocki (ATE)

 

2020

- olej 5w40 (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- osłona przegubu lewy przód
- mocowanie czujnika poziomowania xenon przód (OEM)
- sterownik ABS
- poduszki silnika (OEM)
- poduszki skrzyni biegów (Lemforder)
- mocowania przednich amortyzatorów (Febi)
- gumy tylnego stabilizatora (OEM)


2021

- olej 5w40 (LM) + płukanka (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju (MANN)
- tylne mocowania amortyzatorów (custom made) + pierścienie tłumiące (OEM)
- większe osłony przednich tarcz hamulcowych
- świece zapłonowe (NGK)
- akumulator BOSCH 77Ah 780A
- tarcze przód Brembo Xtra + klocki Brembo
- rozrząd (INA), pompa wody (HEPU), pasek PK (Conti)
- układ chłodzenia: węże, obejmy, rurki (OEM)
- uszczelki pokryw zaworów + na wałkach (Victor Reinz)
- serwis klimatyzacji
- kompresor klimatyzacji (Nissens)


2022

- olej 5w40 (LM) + płukanka (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- poprawki lakiernicze


2023

- olej 5w40 (Ravenol) + płukanka (LM)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju (MANN)
- olej w skrzyni oraz moście (Ravenol)
- piasta lewy tył (OEM) + łożysko (FAG)
- uszczelniacze wałków rozrządu (Victor Reinz) + uszczelki pod pokrywami zaworów (Victor Reinz) + półksiężyce (Victor Reinz) + zaślepki wałków (OEM)
- oring podstawy filtra oleju/wymiennika ciepła
- uszczelniacz wybieraka biegów
- światła przeciwmgłowe (Depo)
- przewód wspomagania
- przewody chłodniczki oleju


2024

- olej 5w40 (Ravenol)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- płyn chłodniczy (Ravenol)
- płyn wspomagania (Ravenol)
- chłodnica klimatyzacji (OEM)
- osłony przegubów zewnętrzne L+P
- przegub wewnętrzny lewy przód


2025

- olej 5w40 (Ravenol)
- filtry: powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (MANN)
- regeneracja kloszy lamp oraz odbłyśników
- wymiana zbiorniczka wyrównawczego wraz z korkiem (OEM)
- wymiana węża od zbiorniczka wyrównawczego (Gates)

 

Edytowane przez DaveLove

Opublikowano

Dobra sztuka, ciekawe plany, oby wszystko poszło po Twojej myśli [emoji2]

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego! Obecnie auto spoczywa u mechanika, ponieważ jest problem ze wspomnianymi jarzmami. Niestety tarcze nie są równo ścierane i konieczna jest wymiana jarzm tylnych. Myślę, że dziś Audi znowu będzie w moich rękach :lol:.

Opublikowano

Gratuluję silnika :) planujesz jakieś LPG ?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Bartek :hi:. Myślałem nad tym, jednak zostawiam czystą benzynę. Kupując auto z takim silnikiem, liczyłem się ze spalaniem :D.

Opublikowano
Dzięki kolego! Obecnie auto spoczywa u mechanika, ponieważ jest problem ze wspomnianymi jarzmami. Niestety tarcze nie są równo ścierane i konieczna jest wymiana jarzm tylnych. Myślę, że dziś Audi znowu będzie w moich rękach [emoji38].

Swapuj na większe od razu [emoji6]
Opublikowano
  • Autor

Też o tym pomyślałem :D. Póki co będzie seria ale temat na pewno do poważnego rozważenia.

Opublikowano

Ładnie się prezentuje.

Do listy zachcianek dołożyłbym bixa na nowszych projektorach.

Alu - Avus, najbardziej mi się podobają :thumbup1:

A zderzak robiłby super robotę, sam mam przód z S4 (niestety na razie bez halo) i przód od razu inaczej wygląda i zwraca uwagę.

Edytowane przez Pij1973

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego za ciekawe pomysły! Zderzak przód tak jak mówisz robi robotę :D.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kompletne zawieszenie na przód czeka :D. Myślę, że początek tygodnia i będzie już siedział w aucie. Kolejny zabieg to wymiana kompletnego układu wydechowego.

IMG_0476.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Więc tak, zawieszenie przód zrobione kompleksowo :). Wahacze, łączniki, końcówki, itd. Na pokładzie Lemforder pełną parą. Zawieszenie ma już pierwsze 2 000 km za sobą i muszę stwierdzić, że jest różnica.

Miesiąc później.. Kolejna rzecz do poprawienia to przegub (niestety przy skręcaniu słyszalny charakterystyczny stukot) oraz węże hamulcowe. Dziś odebrałem autko i wszystko chodzi jak należy :banan:. Przy okazji zmieniłem płyn hamulcowe, a wężyki wrzucone ATE. Udało się również (po ciężkich bojach) wrzucić lusterko z anglika. Postaram się podesłać kilka zdjęć. Cały czas nie mogę znaleźć czasu, aby wymienić poduchę mostu (regeneracja unieruchomi auto na 3 tygodnie). Myślę, że czas znajdę dopiero w środku przyszłego miesiąca.

Opublikowano
  • Autor

Pogoda coraz lepsza to i trzeba nadać trochę blasku :wink:

IMG_0520.jpg

Opublikowano
  • Autor

Przez weekend udało się trochę odświeżyć silnik ;). Wrzucam również foto ze zmiany lusterka na angielskie (duże). Mocowanie przełożone, więc jest elegancko, jedynie kolor się na zgadza ale to kwestia czasu :P. Myślę, czy oddać do lakierowania, czy może okleić. Niestety w drodze powrotnej do domu, spotkała mnie przykra niespodzianka i tylny hamulec się zablokował. Rozebrałem zacisk, trochę WD-40 i udało się dojechać do domu. Teraz szykuje się na gruntowną regenerację zacisków, lub zakup nowych.

IMG_0570.JPG

 

Edytowane przez Rumaq

Opublikowano
  • Autor

A więc tak.. Po przygodzie z niesprawnym zaciskiem udało się już wymienić oba zaciski tylne oraz komplet węży elastycznych i metalowych.

IMG_0596.jpg

Niestety starość znowu się odezwała i tym razem spalił się jeden xenon. Myślę nad nowymi i zastanawiam się nad OSRAM night breaker.

Edytowane przez Rumaq

Opublikowano

Jak masz kase, ładuj tego bixa jak mówił kolega wyżej, chyba że wolisz bi led ale to juz duża kasa ;)

Tak w ogóle to rzadka sztuka, ładna powodzenia w modzeniu :)

PS: Jak masz robić wydech to aby nie seryjny, szkoda by V6tka się tak marnowała bo brzmi świetnie także pomyśl o jakimś firmowym lub z kwasu tym bardziej, że jak mówisz to nie jedyna furka :P

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za miłe słowa! Czaiłem się na tego bixa, bo widziałem nawet ostatnio sporo ofert w dziale sprzedam. Póki co zatrzymam się jednak na seryjnych lampach, a może w przyszłości coś pomyślę :P. Robię już rozeznanie co do wydechu i przeszukując czeluści internetu znalazłem kilka poleceń dotyczących firmy RCP (http://rcp.com.pl/). Myślę, żeby odezwać się do nich i podpytać o temat.

Opublikowano

Jak lubisz ori wygląd to wystarczy dać swoje reflektory do przeróbki, zostaje ori wygląd a świeci duuuzo lepiej ;) I w sumie jak masz reflektory to taniej wychodzi chyba niż kupić :P

Co do RCP, nie orientuje sie odnośnie ich, BAQ Garage mogę polecić robią robotę :) 

Tak brzmi u mnie remus, nagranie jedynie telefonem więc lipa ale coś tam słychać :P 

 

Opublikowano

Polecam Baq garage, robiłem tam cały wydech, jest filmik u mnie w temacie : )

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, SwogONE napisał:

Jak lubisz ori wygląd to wystarczy dać swoje reflektory do przeróbki, zostaje ori wygląd a świeci duuuzo lepiej ;) I w sumie jak masz reflektory to taniej wychodzi chyba niż kupić :P

Co do RCP, nie orientuje sie odnośnie ich, BAQ Garage mogę polecić robią robotę :) 

Tak brzmi u mnie remus, nagranie jedynie telefonem więc lipa ale coś tam słychać :P 

 

Brzmienie niczego sobie. A jak sytuacja z katami?

Opublikowano

Ładnie mruczy moim zdaniem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.