Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaki rozrządu oraz momenty dokręcania


mcsqpl2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pacjent to A4 B6 z 2001 roku z ilnikiem 1.8T (AVJ) mam pytanie czy to pokazane na zdjęciu jest to właściwe ustawienie koła ? czy wyjmować świece i szukać GMP ? 

121949577_680960296191683_2005192038406140466_n.jpg

Następne pytanie to momenty dokręcania pompy wody oraz napinacza wraz z rolką prowadzącą jedyne momenty do tego silnika jakie znalazłem so to jakeiś niebotyczne po 40 Nm i wolałem zapytać tutaj na forum. Pozdreki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to rolka napinająca było około 25nm.
Ja osobiście u siebie daję kropelkę kleju do gwintów. Co prawda nie zalecają, ale śpie spokojniej.

Śruby pompy wody dokręcałem na czuja, ale  z tego co kojarzę to chyba 10nm tu jest (jednakże to wypada zweryfikować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Emejcz said:

Z tego co pamiętam to rolka napinająca było około 25nm.
Ja osobiście u siebie daję kropelkę kleju do gwintów. Co prawda nie zalecają, ale śpie spokojniej.

Śruby pompy wody dokręcałem na czuja, ale  z tego co kojarzę to chyba 10nm tu jest (jednakże to wypada zweryfikować).

A co ze znakiem rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprawdzam znaków na dwumasie, więc się nie wypowiem.


Interesuje mnie zawsze ustawienie na wałku rozrządu + wale korbowym od strony paska rozrządu.


Jak tu się nie zgadza lub w grupie 93 wartość jest daleka od 0 to wtedy sprawdzenie ustawienia wałków rozrządu wobec siebie po zdjęciu pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Emejcz said:

Ja nie sprawdzam znaków na dwumasie, więc się nie wypowiem.


Interesuje mnie zawsze ustawienie na wałku rozrządu + wale korbowym od strony paska rozrządu.


Jak tu się nie zgadza lub w grupie 93 wartość jest daleka od 0 to wtedy sprawdzenie ustawienia wałków rozrządu wobec siebie po zdjęciu pokrywy zaworów.

Właśnie chodzi o to że z przodu nie ma znaku żadnego ani na obudowie ani nigdzie, masz jakiś tutorial odnoście tego jak to sprawdzić za pomocą programu komputerowego ? Dzisiaj będę mieć dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...