Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI CDUC 2014 tłumaczenie etykiet/ Labeli


DizelWeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam a4 z silnikiem 3.0 CDUC. Szukam spolszczenia etykiet bądź dobrze opisane etykiety po angielsku do Bordnetza  8K0 907 063 DJ 32 bajty.

Mój vcds 19.6.2 ma spolszczone etykiety ale w kilku bajtach nie mam nic, tzn żadnego opisu oraz żadnych bitów do zaznaczenia. Pobrałem więc najnowszego vcds i skopiowałem z niego labele, niestety większość bitów nie jest opisana nawet po angielsku. 

Czy ktoś posiada labele do tego sterownika bądź ogólnie do tego modelu? Albo skóra mógłbym takowe pobrać. Dzięki i pozdrawiam

IMG_20201015_192325.jpg

IMG_20201017_181647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BCM tak mają. Nie wszystkie są opisane, nawet po niemiecku. Mam ori VCDS 20.4.2 i nie wszystkie Byte są opisane. Czego szukasz konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czego dokładnie bo chciałbym wiedzieć w którym bici co mogę ustawić. Np. mam doświetlanie zakrętów halogenem przy skręcie lub przy włączonym kierunkowskazie a nie chce żebym stojąc na światłach z wł. kierunkowskazem świecił mi halogen. Albo chciałbym ustawić aby w pokrętło świateł w pozycji 0 oznaczało że żadne światła zewnętrzne nie świecą. 

Ogólnie chciałbym wiedzieć co co mogę w moim aucie ustawić i to nie tylko w bordnetzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, tego to nie wiem auto niedawno zakupione. Są bixenony, regulacja wysokości napewno ale czy skrętne to nie wiem. Jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybcej sprawdzisz rzucając okiem na lampy. Skrętne mają w lampie dodatkową żarówkę H7 umieszczoną w sposób pozwalający na świecenie w bok. Nie skrętne takiej żarówki nie mają. Żarówki te służą do doświetlania kierunku jazdy, w który zamierzasz skręcić gdy stoisz lub jedziesz wolno albo gdy włączysz dany kierunkowskaz. Być może masz skrętne i to one Ci świecą a nie przeciwmgielne. Funkcja doświetlania zakrętów (czyli ta skrętna) w czasie jazdy realizowana poprzez ruch soczewek na boki. Obie te funkcje  występują tylko w lampach skrętnych i działają tylko w położeniu wyłącznika świateł na "Auto".

20201027_083158.jpg

20201027_084003.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc xenony mam skrętne i tak jak mówiłeś, doświetlanie zakrętów występuje w trybie auto poprzez żarówkę H7. 

Zastanawia mnie jednak coś, dzisiaj ściągnąłem vcds w wersji niemieckiej później angielskiej i w żadnej z nich nie ma podpowiedzi do bitów. Wspomniałeś coś o tym że masz podpowiedzi po niemiecku, skąd mogę takie ściągnąć albo czy mógłbyś mi udostępnić swoje labele z vcds-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też nie mam. Przeczytaj wyżej. Za szybko czytałeś:wink: Napisałem: "..i nie wszystkie Byte są opisane". 

Niestety nie ma dokładniejszych Label do tych BCM. 

To są jedne z ostatnich BCM, w których stosowano kodowania. Następna generacja już wszystko odbywa się przez adaptacje w kanałach. Może dlatego nie łożono starań by to jakoś porządnie opisać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda bo pewnie sporo można by poustawiać. Spróbuję załatwić coś od serwisanta audi który przerabiał mapy w moim aucie może on ma coś więcej to się podzielę ?

A mógłbyś mi może udostępnić Twój plik 8k0-907-063.clb ? Porobiłem dzisiaj Screenshots każdego bajtu w moim sterowniku, aż w 19 bajtach nie mam możliwości niczego zaznaczyć nie mówiąc już o etykietach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sobie tymi kodowaniami obiecujesz ale na prawdę nie ma tam nic wielkiego co można uruchomić. Wręcz przeciwnie, jak zaczniesz zmieniać kodowanie w byte 18 odpowiedzialnym za oświetlenie nie przywrócisz już pierwotnego, wtedy tylko wizyta w ASO i parametryzacja sterownika.

8K0-907-063.clb

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 18stki to wiem żeby nie tykać. Nic sobie nie obiecuję po prostu lubię wiedzę. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...