Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kłopot z ilościa płynu chłodniczego


marcineks

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. pusty zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego - sprawa niby prosta - wziołem baniak z wodą destylowaną, wlewam i myślę zaraz będzie po kłopocie. nic z tego - woda natychmiast zaczeła się wylewać, więc szukam nieszczelności. okazało się, iż wylewa się z takiego małego "cycka' w zbiorniczku wyrównawaczym, ua spodzie, mniej więcej pod korkiem wlewu (może troszkę w głąb, bliżej szyby) - szukałem jakiegos lużnego wężyka - niestety nie znalazłem - stąd pytanie - czy tam jest jakiś wężyk ? a może zaślepka ? przeszukałem pół forum - niestety nigdzie nie znalazłem fotki, która podpowiedziała by mi rozwiązanie !

pomocy dobrzy ludzie ! sprawa wydaje się błacha, ale jak się nie wie czego się szuka - kłopociki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moza wylewa Ci sie w miejscu gdzie jest podpiety czujnik, właśnie na spodzie zbiorniczka. Jest tam jeszcze taka mala rurka , ktora wywala plyn jak jest za duze cisnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam pod spodem ma być taki otwór spływowy a jak zalewasz płyn to musisz trafiać w środek (w ten metalowy pierścień).

Ja bym zdją dwa węże, odkręcił trzy śróbki, odpioł od spodu czujnik- zbiornik w ręce i mu się dokładnie przyjżał. Może jeszt uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjmij zbiorniczek, to jest bardzo proste. Przy okazji wypłuczesz go sobie z syfu :) i zerkniesz gdzie ucieka płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki ! tak właśnie zrobię - wyjmę zbiorniczek i pooglądam "co w zbiorniczku piszczy"

p.s. płyn wlewałem centralnie na środek zbiorniczka, tak jak piszecie - tak jest płynu na full więc się przelewa do wnętrza zbiorniczka a potem siup centralnie na podłogę pod samochodem !

a w ogóle to ciekaw jestem jak długo tak jeździłem, bo ostatnio sprawdzałem płyn gdzieś przed miesiącem. temperatura wg. wskazań termometru dochodzi max. do 90 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...