Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne ubywanie płynu chłodzącego


PatryK225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem od jakiegoś miesiąca cały czas ubywa mi płynu chłodniczego przyjadę z pracy...  na drugi dzień rano już plama pod samochodem i komunikat "kuhlmittel" dolewam wody wszystko w porządku  nieważne ile kilometrów zrobię auto się nie grzeje cały czas 90°i na następny dzień znów to samo plama pod samochodem dodam że wydaje mi się że kiedy temperatura na dworze jest koło 0 lub na minusie szybciej ucieka dodam parę foto i mam nadzieję że to nic poważnego 

NA jednym zdjęciu zaznaczyłem dziwny wąż który ma spekana otulinie jeździłem po nim ręką i było tam dużo płynu chłodniczego ale chłodnica także mokra... 

IMG_20201125_080726.jpg

IMG_20201125_080232.jpg

IMG_20201125_080145.jpg

IMG_20201125_083525.jpg

IMG_20201125_080216.jpg

IMG_20201125_080107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upchnij dobrze  chłonną szmatę pod zbiorniczek wyrównawczy, od spodu niego masz wylot z zaworu upustowego ciśnienia w układzie chłodzenia .

Jak następnego dnia będzie sucha a płynu znowu ubędzie to masz gdzieś nieszczelność.

Jak będzie przesiąknięta płynem  to ciśnienie w układzie chłodzenia wywala płyn przez ten zawór.

A patrząc na miejsce zaznaczone na niebiesko to brakuje tam spory kawałek osłony gumowej chyba 

na przewodzie hydraulicznym idącym do maglownicy ..:decayed:

Wygląda to tak jakby jakiś gryzoń się za niego zabrał :naughty:

Posprawdzaj dokładnie resztę węży czy nie ma na nich śladów po zębach kuny, te ładne  zwierzątka potrafią narobić solidnych szkód w komorze silnika :whistling:

Jak będzie problem ze zlokalizowaniem którędy płyn ucieka to napisz , powiem Ci co dalej zrobić :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do zaznaczonego miejsca na niebiesko, po pracy włożyłem tam palce pod otuline i tam jest wszędzie mokro od płynu, troszkę tą otuline przesunąłem i odjeżdżając z miejsca kreska za samochodem płynu? Czy to z tego węża może lecieć? Dodam jeszcze że miałem zaslepiony egr i po pracy go z powrotem podpialem ale to chyba nie ma nic do rzeczy...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie EGR-a nie powinno mieć żadnego wpływu na ubytek płynu chłodniczego.

Płyn w tej otulinie raczej nie jest z przewodu tam się  znajdującego , jak wcześniej napisałem raczej to przewód hydrauliczny, a płyn chłodzący się tam dostał z wycieku gdzieś powyżej tego miejsca :hi:

To Ty masz to przed oczyma , musisz to zweryfikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...