Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlanie mapy na zegarach w A4 B9


eazy71

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam iż wcześniej nie było też kompasu. Został on włączony poprzez długie kodowanie ZESTAW WSKAŹNIKÓW 17. JAK PRZEPROWADZIC RESET? ZAMYKANIE SAMOCHODU NIE PRZYNOSI SKUTKU. DZIEKI ZA ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety poddaje się. Co bym nie robił niestety jestem w tym samym miejscu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie patchowałeś przypadkiem MMI i nie dołożyłeś jeszcze podwójnego złącza USB do podłokietnika?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłokietniku mam pojedynczy USB. Nie patchowalem Mmi-ka. Chyba że ktoś wcześniej grzebał przy nim, ale nic mi nie wiadomo na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw pełny auto-scan z widocznymi kodowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale na scanie nie ma kodowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je tam dodać bo jestem nieco zielony. Szanuje Twój czas ale nie wiem co zrobić aby je dołączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBD11 masz funkcję pełny Backup. Skanuje wtedy trochę dłużej ale zapisuje przy okazji kodowania. Podepnij prostownik pod auto w tym czasie jak masz jak.

Screenshot_20240613_161542_OBDeleven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodziło.

 

Ktoś patchował jednostkę aby wgrać mapy i nie dołożył podwójnego złącza USB. Patch aktywuje także AA/CP, dlatego bez podwójnego USB jednostka myśli, że telefon jest podpięty. Przy podpiętym telefonie i aktywnym AA/CP na FISie wyświetlany zostaje właśnie kompas.

 

Wejdź w sterownik 5F w długie kodowania i w bajcie 19 przestaw z usb_ipod (3) na charge (1). Po dokonaniu zmiany zarygluj auto pilotem na 15 min. i sprawdź czy zadziałało.

 

Screenshot_20240613_144039_OBDeleven.jpg

Screenshot_20240614_104541_OBDeleven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak było i w dodatku nie działa Android Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale AA bez podwójnego USB i tak nie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało. Jedno złącze USB jest przy małym schowku na konsoli a drugie pojedyncze w podłokietniku obok AUX. Ja już jestem głupi i mam zamiar się poddać. Wcześniej w A4 wszystko śmigało jak trzeba to zachciało mi się q5 z USA 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podpinałeś telefon do złącza w konsoli środkowej?

Przekoduj bajt 19 na usb ipod to AA ruszy ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem wcześniej. Nie wiem co więcej jest skopane. Może w tym złomie nie da się włączyć map. Zgłupialem już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrócić wszystkie ustawienia takie jak były fabrycznie zakodowane w sterownikach? Może najlepiej tak zacząć? Później zrobić konwersję adaptacje na Europę i działać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba8306 napisał(a):

Jak przywrócić wszystkie ustawienia takie jak były fabrycznie zakodowane w sterownikach?

 

Nie przywrócisz sam  nie posiadając pełnego auto-scanu z kodowaniami fabrycznymi. Jedynie w ASO online albo u kogoś mającego ODIS i posiadającego dostęp online do serwerów i uprawnienia GeKo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla jasności zapytam. Kompas wyświetla się nawet gdy telefon nie jest podpięty do USB?

Czy tylko gdy jest podpięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...