Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b7, 2.0tdi 16v blb] Ciężko odpala po dłuższym postoju


woldaw007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Auto po dłuższym postoju długo kręci zanim zagada (najczęściej z rana albo po wyjściu z pracy ) jak już odpali puści gęstą siwą chmurę . Następne próby odpalenia w najbliższych godzinach są w porządku , nawet gdy auto nie zdąży sie  nagrzać dobrze bo skocze np. tylko do sklepu gdzie mam strzał z d*py  a stoi pózniej  w minusowych temperaturach 2-3 godziny to pali  ok . Na kompie wtryski i ogólnie wszytsko ok , rozrusznik kręci jak wściekły. Dodam że problem sie pogłębia od pewnego czasu , kiedyś problem był tylko w zimne dni koło 0 i niżej , teraz to nawet jak jest 15 stopni to potrafi ciężko palić.  Jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec nie sprawdzałem , ale poprzedni właściciel wymieniał wszystkie ponoć . Jeszcze jest taki objaw że jak już zakręci kilka razy  to tak jakby na  niektórych cylindry juz łapało a niektórych nie i po chwili dopiero normalnie silnik sie uruchamia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nowy , rozrusznik dobrze kręci. Dzięki za szybką odpowiedz , będę miał czas to sprawdze świece. Jakby miał ktoś jeszcze jakieś wskazówki to prosze o odpowiedz > Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie :( czyli szukać w świacach.. mechanik twierdzi ze to mało prowdopodobne bo ich sie prawie wcale nie wymienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są ok. A co myślicie o uszczelniaczach pompowtryskow? Słyszałem że warto to sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 14:51, woldaw007 napisał:

Świece są ok. A co myślicie o uszczelniaczach pompowtryskow? Słyszałem że warto to sprawdzić 

sprawdzałeś 

u mnie dziś dramat -15 na zewnątrz coprawada ale zaskoczył za czwartym kilku sekundowym kręceniem :(

filtry nowe

akumulator roczny 

rozrusznik kręci jak turek kebaba

swiece ani pompki nie wykazują nic na kompie są ok

 

myślicie ze uszelniacze pompek wymieniac ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...