Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, przywitam się później. To moje pierwsze Audi A4 Avant 1.6lpg 1999r. Kiedy silnik jest już rozgrzany, a samochód nie porusza się to po wciśnięciu sprzęgła na jalowym biegu słychać tarcie, piszczenie, takie jakby rzężenie zgodnie z rytmem silnika, ale jest to dość ciche. Po wrzuceniu 1 lub 2 biegu, które przychodzi z trudem, dźwięk nasila się. Podobne dźwięki słychac, kiedy auto toczy się na 1 biegu bez wciskania gazu. Dziś w nocy po przejechaniu 400km zatrzymałem się na tankowanie. Po odpaleniu samochodu nie mogłem wrzucić 1 i 2, dopiero 3 wskoczyła i ruszyłem z 3. Redukcja z 3 na 2 i 2 na 1 bez zarzutów. Problem nie występuje kiedy silnik jest zimny i w czasie jazdy. Biegi wtedy wchodzą gładko, nic nie słychać. Czy ktoś ma pomysł w czym jest problem? 

Edytowane przez aviator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku rozmów jakie przeprowadziłem wynika, że to najprawdopodobniej zużyło się łożysko oporowe. Sprawdziłem też kod silnika - ANA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło do wymiany. Nie ma co gdybac tylko skrzynia do zrzucenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam! :)

U mnie jest podobny problem, wymieniałem sprzęgło jakieś półtorej roku temu... ale cykanie wróciło.
Nie mam problemów z żadnym biegiem jeśli chodzi o wbijanie albo wysprzęglanie, ale jest właśnie cykanie, metaliczny stukot, który występuje tylko podczas upałów na rozgrzanym silniku i z wciśniętym sprzęgłem. Nasila się, a kolejnego dnia jak nie ma upałów nie występuje, nawet przez miesiąc. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...