Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.0 ALT] Demontaż zmiennej geometrii w kolektorze dolotowym.


troleslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jest problem ze sterowaniem zaworku elektromagnetycznego przy "gruszce podcisnienia" - napiecie na zaworku po włączeniu silnika 8V - brak sterowania. Po zrobieniu zworki - do masy i włączeniu silnika stabilnie 14V i zaworek cały czas załączony zasysa powietrze. 

Jeździłem na zamkniętych klapach w kolektorze.

log pierwszy bez kasowania błędów, na 3 do odcinki, 4 do 6200obr, 5 - 180km/h i to był max. korekta lambdy na -3.2% czyli mieszanka bogata.

http://vaglogi.pl/log-002_032_033_D1HTa5.html

log drugi po wyjęciu klap z kolektora, kasowaniu błedów. 3 do odcinki, 4 do 6440, potem 5 - 200km/h i jeszcze był zapas mocy.

Zwiększona dynamika silnika, mniejsze spalanie,  wieksze o ok 10% prędkości przy takich samych warunkach. Lambda długoterminowa na 0.0%. 

http://vaglogi.pl/log-002_032_033_n2s22.html

Także na razie problem uważam za rozwiązany.

Wrzucam dla porówniania jak ktoś by był ciekawy. Napomne tylko że wymieniałem MAF, środkowy dolot, czwórnik odmy, separator odmy, eżektor z całym podcisnieniem, zawór sterujęcy i 'gruszke' sterownia długoscią kolektora, uszczelkę pod zaworami i czyściłem pokrywe zaworów bo była cała w nagarze. Do tego słychać wariator ale dopiero na zimnym. Samochód kupowałem w lato i niestety nic nie było słychać. Zakupiłem uszczelki zaworu cisnienia oleju w wariatorze. Wymienie te uszczelki, zakręce wałem i sprawdze co jest grane. Dzisiaj równo po 1020km zapalił się oil min. Doleje i sprawdze ile wziął.

Czyli wymieniłem prawie wszystkie rzeczy które padają w 2.0 ALT i które opisał w wątku o diagnostyce alt kamil-vag. Za co bardzo dziekuje jemu i wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a blok 095 coś sprawdzałeś? tam jest informacja czy sterownik w ogóle próbuje wysterować zawór od zmiennej długości kolektora.

możesz zrobić log: prędkość obrotowa, blok 095 i do tego np. MAF i zobaczyć do odcinki czy w ogóle sterownik coś próbuje robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...