Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0TDi BKD szarpanie


kamil90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od nie dawna w moim BKD na postoju lub przy przyśpieszaniu są lekkie szarpnięcia. Zakupiłem kabel sprawdziłem błędy oraz te bloki pomiarowe i przesyłam zdjęcia z tego co mi wyszło. 
Pozostaje mi wtrysk do zmiany czy może to być jeszcze coś innego? Audi nie kopci przy przyśpieszaniu ani nic z tych rzeczy, jedynie po nocy jak się ją odpala jest mała chmurka lekko niebieskawa siwa. 

Oleju ani płynu nie ubywa nic. Szarpanie jest najczęściej jak się mocniej wciśnie gaz, no i na postoju raz chodzi idealnie a raz szarpie całym autem.

xVq5g02.jpg
KR96wtf.jpg
oDn7okM.jpg
fmpRGty.jpg
tpRhMwY.jpg
4IKHwWQ.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień Uszczelnienie przynajmniej na drugiej pompce , sprawdź jak wygląda dolny stożek , chodzi o jego szczelność.

Maksymalna korekcja i wypadające zapłony na drugim wskazują na problem z dolnym uszczelnieniem tej pompki i przedostawaniu się spalin do szyny paliwowej głowicy .

A to może powodować objawy o których piszesz.

Jakbyś się szarpnął na wymianę wszystkich uszczelniaczy to zamień miejscami pompkę pierwszą z drugą , będzie więcej informacji gdyby nie pomogło.

Śruby mocujące oczywiście zakładamy nowe , trzymamy się instrukcji wymiany uszczelniaczy ( dostępna w podwieszonych tematach ).

Być może wymiana samych śrub mocujących drugą pompkę i ich prawidłowe dokręcenie już wyeliminuje wyeliminuje tą usterkę , jak nie chcesz od razu mocniej grzebać to od tego możesz zacząć .

Oprócz tego ze screenów widać problemy elektryczne ze świecami żarowymi na cylindrach 1, 2 i 3, te na 99,5 % są spalone :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wtryski trafiły na maszynę i 3 z nich już odbiegały od norm. Po regeneracji kompletu problem ustał auto jeździ idealnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...