Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon audi a4 b5


Krystiaa4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taką sprawę iż posiadam lampy poliftowe z soczewka. Jako młody kierowca nie znałem wszystkich przepisów aż do zabrania dowodu. Założyłem xenony zestaw hid z alledrogo 5000k oczywiście zeby była lepsza widoczność. Założyłem ustawiłem tak by nikogo nie oślepiało (nikt mi nigdy nie mrugnął że oślepiam) dbam też o innych. Niestety niedoszkoliłem się w tym temacie i nie miałem spryskiwaczy lamp. Po pół roku i wielu kontrolach ten jeden uprzejmy policjant sie doczepił powiedział że zestawy hid są nielegalne, moje lampy nie są dostosowane do światła xenonowego i dowodzik poszedł. Zdemontowałem i jeżdżę na żółtych ale robię długie trasy często w nocy i mnie męczy włączanie długich co chwilę by coś widzieć. 

 

Zacząłem dużo czytać na ten temat ale nie mam konkretnej odpowiedzi. Może wy coś doradzicie. Poszukałem w necie i lampy xenonowe powinny mieć oznaczenie DC. Przyjrzałem się moim lampą i jest napisane na dole klosza 00DC. Czy to oznaczenie jest powiązane z xenonem? Czy jak dołożę sobie spryskiwacze i założę od nowa hid to mi zabiorą dowód? Nie mam samopoziomowania ale miałem bmw e39 98r w xenonie i pamietam ze czegoś takiego tam nie było. Czy to weszło od któregoś roku? Czy wszystkie audi b5 w xenonie miały samopoziom? Chociaz wiadomo jak dużo to daje że aż nic, lepiej ustawić ręcznym pokrętłem ale mniejsza. 

Co myślicie? Ktoś przez to przechodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć lampy xenonowe z a4 B5, na których widnieje napis D2S, czyli żarnik który w nich siedzi. Wszystkie hidy wkładane na miejsce H7 czy H11 są nielegalne bo homologacja, którą otrzymuje dana lampa jest tylko ważna z danym źródłem światła, dla któtego takową homologację dostała. Wsadzając inne źródło światła tracisz automatycznie homologacje.

Kupując nawet oryginalne lampy xenonowe Audi nie możesz ich tak sobie dołożyć i koniec. Ustawodawca wymaga do nich spryskiwaczy oraz samopoziom. Jest to ustawa europejska ECE-R 48 obowiązuje ona od mniej więcej 2000r. Wszystkie lampy, które mają natężenie światła powyżej 2000 lumenów muszą być wyposażone w samopoziom oraz spryskiwacze. (obojętnie czy xenon czy LED).

Podsumowując jak chcesz mieć legalny xenon, to musisz dołożyć oryginalne lampy xenonowe, system samopotiomowania oraz spryskiwacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w tej chwili H7 to nie jest to lampa pod żarniki. Miejsce masz bo obudowa lampy jest taka sama. Produkują obudowe taką samą ale wnęczności są inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś zarniki 6000k,5000k to z daleka rzuca się strasznie w oczy. W tych chińskich hid to jakie żarówki byś nie dał świeci to różną barwą nawet pod fioletowy podchodzi.  Poświata niebieska wali tak że każdy glina się zczai że coś jest nie tak i same żarówki budzą wątpliwości. Miałem kilka rodzajów zestawów chińskiego hid to prawię zawsze trzeba było brać 3 dodatkowe żarniki bo świeciło to w różnych kolorach ciężko je dobrać. Te najtańsze to chłam a także te za 200 zł zestaw szkoda kasy. W tym chińskim zestawie nie uświadczysz dobrej barwy światła. Jak już bardzo ci zależy na tym by mieć w miarę dobry zestawie to kup żarniki d2s,d4s 4300k jakies markowe do tego oryginalne japońskie przetwornice jest ich pełno na aukcjach spokojnie można dorwać w cenie 80zl sztuka. Kolor światła będzie lekko żółty glina się nie uczepi by zabrać dowód. Dobrze ustawisz lampy by nie oślepiały i będziesz zadowolony. Kolega jeździ tak z 8lat i zero problemów. Świeci trochę lepiej jak zwykła H7 zasięg też trochę lepszy. Jak chcesz to zapytam na jakich żarnikach jezdzi jaka firma i barwa. Pod spodem zdjęcie ze zlotu  wyszczególnienie lampy 

IMG_20210312_161800907~3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ma to ustawione. Na tym zestawie o którym pisałem wcześniej. Podkreślam że to nie jest hid chiński. 

IMG_20210321_200440249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...