Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawne podłączenie radia


kr1s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z dojściem do ładu jeśli chodzi o podłączenie radia. Poprzedni właściciel miał tam wcześniej zamontowany radioodtwarzacz Kenwood KVT-725DVD z wysuwanym ekranem (jak dla mnie zbędny bajer) więc go wymontowalem, ale zostałem z plątaniną kabli i nie wiadomo teraz co do czego . Chcę podłączyć stare JVC KD G341 "na krótko" które było nieużywane od kilku lat i właśnie teraz jest jak znalazł . Może ktoś mi objaśnić jak to zrobić i który kabelek do którego ? . Zależy mi na czasie bo nie mam adaptera a chciałbym to zrobić na jutro . Na jednym ze zdjęć widać że była puszczona wiązka kabli od strony pasażera do bagażnika ale to raczej ktoś wcześniej to kładł bo na oryginał to nie wygląda...

IMG_20210123_154449.jpg

IMG_20210123_154529.jpg

IMG_20210123_154603.jpg

IMG_20210123_154615.jpg

IMG_20210123_154853.jpg

IMG_20210123_154902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system audio? Aktywny ze wzmacniaczem i subwooferem w bagażniku czy pasywny, tylko głośniki w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jaki masz system audio? Aktywny ze wzmacniaczem i subwooferem w bagażniku czy pasywny, tylko głośniki w drzwiach?

Pasywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij tą kostkę od radia i pokaż jakie to gniazdo, to chyba jest ISO jeżeli dobrze widzę. Jeżeli to ISO,  to wystarczy wypiąć tą kostkę i wpiąć radio do tych dwóch kostek instalacji auta (czarna i brązowa).

Musisz tylko zobaczyć dlaczego ten czerwony przewód jest wyprowadzony na zewnątrz. Zrób zdjęcie tego przewodu, gdzie on jest podpięty. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

Odepnij tą kostkę od radia i pokaż jakie to gniazdo, to chyba jest ISO jeżeli dobrze widzę. Jeżeli to ISO,  to wystarczy wypiąć tą kostkę i wpiąć radio do tych dwóch kostek instalacji auta (czarna i brązowa).

Musisz tylko zobaczyć dlaczego ten czerwony przewód jest wyprowadzony na zewnątrz. Zrób zdjęcie tego przewodu, gdzie on jest podpięty. 

Już to ogarnąłem . Wszystko działa jak należy zarówno przednie głośniki w boczkach jak i tylne . Z tym że po wyłączeniu zapłonu radio nie zapamiętuje ustawień i trzeba regulować od nowa np basy, tony itp , stacji zapisanych również nie pamięta . Mimo tego gra w miarę przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muskel1 napisał:

Musisz zamienić stały 12 V  z 12V po stacyjce miejscami. 

Dzięki za info . Jutro na spokojnie to ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...