Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak paska do sprężarki i początek problemów


mtmpaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest następujący. Kupując Audi A4 1.9tdi 110KM 1998r w komsie samochodowym nie zauwazylem ze brakuje paska zasilającego sprężarke klimatyzacji. Bedąc zielony w sprawach klimy sprzedający sciemnil mi ze klimatronik sie nie zalaczy bo jest tylko 2 st C. Dwa miesiace pozniej zrobilo sie cieplo a tu klima nie działa. Pojechalem do mechanikow ci mi nabili gaz a po chwili jeden zorietowal sie ze nie ma paska! Zamowili wiec pasek i zalozyli. Po zalozeniu bylo juz wszystko jasne! kompresor sie nie kreci (krecic mozna go tylko z mala predkoscia- w rekach) pasek slizga sie i dymi- wiec zostal zdjety. Pojechalem wiec do konkretnego mechanika zajmujacego sie tylko klima. A ten oczywiscie wku*****y na maksa ze jak sie cieplo robi to wszyscy nagle przypominaja sobie o klimie i zamiast powiedziec cos normalnego wsadzil lape do kompresora ruszyl i powiedzial ze kompresor jest zablokowany (a przeciez w rekach lekko sie kreci wiec na jakiej podstawie tak powiedzial?). Chcialem aby go naprawil, a ten powiedzial ze to sie nie skonczy na kompresorze bo wymienic trzeba prawie caly uklad i czyscic pozniej plynem ktory podobno litr kosztuje 50zl. W sumie powiedzial ze czeka mnie wydatek 3tys zl!!! Teraz trzeba wyciagnac wnioski i patrzec na takie rzeczy przy kupnie auta :/ zostalem oszukany. Lecz co mam robic teraz? klima mi jest porzebna auto az zal zmieniac bo jest na full wypasie. Ma ktos jakies pomysly? moze mial ktos podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sprawa pewnie nie będzie prosta bo z tego co zauważyłem to wszelkie czynności naprawcze związane z klimą są - delikatnie mówiąc - drogie. Nie miałem takiego przypadku bo u mnie od początku klima działa ok (odpukać) ale wydaje mi się, że w Twoim przypadku pomóc może regeneracja kompresora bo skoro jak mówisz da się nim wolno obracać więc chyba nie jest całkowicie zatarty i być może wymiana kilku drobniejszych podzespołów przywróci go do życia. ale to już by musiał wypowiedzieć się spec w tej dziedzinie. Możesz podjechać do jeszcze jakiegoś innego speca od klimy, niech wyjmie kompresor, rozłoży go na części pierwsze i wtedy będzie wszystko jasne co i jak. I może wtedy się okaże, że wcale nie trzeba płukać całego układu tym drogim płynem.

Musisz to posprawdzać.

Trzymam kciuki żeby jednak klima w Twoim aucie ożyła za mniejsze pieniadze nić 3 tys. i pozdrawiam.

Daj znać na forum jak ją naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc prosto z mostu, temu mechanikowi chyba się w głowie popi******** :kwasny: skąd on wziął te koszty naprawdę nie wiem. Przerabiałem zatarcie kompresora i płukanie całego układu w aucie znacznie bardziej skomplikowanym pod względem obsługi, gdzie samo otwarcie maski stanowi dla laika wyzwanie i zapłaciłem za robociznę 600 zł. Potrzebujesz Kolego drugi sprawny kompresor, nowy filtr- osuszacz i klimaciarza który przepłucze układ element po elemencie nie biorąc za to 3 tys zł :gwizdanie: z częściami i robocizną powinieneś zmieścić się w kwocie połowę mniejszej, ale pieniądze niestety trzeba wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem juz rozwiązałem no ale nie bylo to tanie. Filtr i osuszacz ok 100zł + pasek do kompresora 30zł + napinacz do kompresora 71zł + kompresor (kupiłem nowy 12 miesiecy gwarancja) 1250zł + płukanie układu klimatyzacji specjalnym płynem 60zł + napełnienie układu olejem i srodkiem chłodzącym 130zł + robocizna 250zł. Wyszło mnie to w sumie 1800zł bo mechanik do tylu mi opóścił. Klime musiałem naprawic bo jej uzywam bezprzerwy a jestem człowiekiem który nie cierpi jak cos w samochodzie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...