Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Gorący silnik


Peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może jestem przewrażliwiony, ale zaobserwowałem, że silnik wytwarza u mnie duże ilości ciepła tzn. np jak przyjadę po jakieś przejażdżce i kolega tez(oboje mamy v6) i spod mojej maski wręcz bucha gorące, a maska oraz sam silnik są baaardzo gorące. Silnik oczywiście cały czas trzyma 90 stopni... A u kolegi tego nie ma i motor szybko wytraca ciepło... Czy tak ma być? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak napisałem to jest wręcz gorące... Pisze to dlatego, że u kolegi jest tak jakby normalnie. Po jeździe jak przejdę koło przodu auta to jakbym przechodził przez falę gorącego powietrza... Pozdrawiam [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 20:01_________________________________________________Aha i dodam, że w kabinie, jak wyłączę nawiewy to pod nogami kierowcy tez jest ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak dokładnie wygląda instalacja grzewcza. Mogę się tylko domyślać: wymiennik ciepła jest umiejscowiony w kabinie, gdzie przez przegrodę silnika muszą wychodzić króćce powrotu i zasilania. Układ grzewczy łączy się z układem chłodniczym w komorze silnika, więc tam trzeba po wężach szukać zaworów. Tak mniemam bo mój ojciec w Mercedesie 124 miał podobna sytuację i on właśnie majstrował pod maską ("naprawę" dokonywał metodami "domowymi" i na jakiś czas to pomagało).

Ale równie dobrze możesz mieć problem z cięgnami, które powiedzmy pozacinały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie jestem pewien, jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, ale czy przypadkiem jak za gwałtownie wzrasta temp. silnika to czy mały układ grzewczy (grzanie w kabinie) automatycznie się nie włącza?

A czy sprawdzałeś ilość płynu chłodniczego, a może siadło sprzęgło wiskotyczne na wentylatorze chłodnicy? I dlatego silnik nie jest wystarczająco schładzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wiskotyczne to coś takiego co jak złapie temperatury to puchnie i dzięki temu zaczyna szybciej obracać się wiatrak chłodnicy, gdyby się wiskoza "skończyła" to śmigło by się nie obracało.

Ale jeżeli masz utrzymywaną stałą temp. na poziomie 90*C to wszystko jest OK. Czy temp. skacze powyżej 90*C kiedy stoisz w korkach? A kiedy jest zauważalne nagrzewanie się powietrza w kabinie, cały czas czy kiedy przez dłuższy czas masz temp 90*C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w korkach; dziś stałem ponad godzinę i temperatura równo 90... Ciepło odczuwalne w kabinie jest wyczuwalne jak auto nagrzeje się do 90 i pojeżdżę nim tak z 20km...

Muszę się przejechać z kimś kto ma podobny silnik, wtedy porównam... POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja pytam chłopaków na priw o sprzęgło wiskotyczne. jeszcze niemam odpowiedzi.

Ostatnio jak nastały cieplejsze dni,zauważyłem ,że dość szybko załącza się wentylator elektryczny.

Niewiem jak powinno być z tym visco , na rozgrzanym i chodzacym silniku nie próbowałem go zatrzymać .Ale zaraz po zgaszeniu silnika wydaje mi się że powinno nadal być "sklejone". Natomiast mogę obracać je lekko. W sumie chyba podobnie jak na zimnym silniku.

Wentylator na visco kręci się kiedy silnik chodzi.

Kolego PETERKA , sprawdź u siebie , jak jest u ciebie kiedy silnik jest zagrzany ,zgasisz i czy Wiatrak wykazuje opór.

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 22:42_________________________________________________zaznaczam że autko zawsze trzyma 90 st. nigdy nie weszło wyżej. Ale mysle że pomaga w tym ten elektrycny wentylator , który chyba jest zbyt częstowykorzystywan (pomijając moment kiedy włączona jest klima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów test przeprowadzałem na silniku zapalonym, jak jest zimny zatrzymam je bez problemu, nie stawia dużego oporu, natomiast jak jest gorący, ciężko je zatrzymać... Jutro przeprowadzę test na silniku rozgrzanym, ale zgaszonym.

A tak poza tematem kolego możesz powiedzieć jak jest u Ciebie z ciepłem w kabinie...Chodzi o to czy pod nogami jak wyłączysz nawiewy to czujesz lekkie ciepło bijące od komory silnika?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, oglnie jest ostatnio ciepło ,trudno mi powiedzieć. Jakoś nie zauwazyłem tego.

Kiedyś oglądałem i słuchałem 2,8 12v (podobny silnik do twojego) , to po dodaniu gazu słychać było nadmuch powierza , z wentylatora na viscu. Niewim u mnie nie słychać tego szumu . czy tak powinno być niewiem.

Ale zaczynam sie martwić ,bo coraz cieplej . Mysl eże wymienie visco.[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 23:06_________________________________________________Skoro na ciepłym niemożesz zatrzymać wentylatora to wydaje się być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak słuchałem 2.6 słuchałem 2.8 30V i ten charakterystyczny huk powietrza przy wkręcaniu na obroty tu i tu. Najlepiej kolego będzie jak popytasz użytkowników 2.8 30V Pozdrawiam

no to u mnie tego huku powietrza niema. a silnik nie wchodzi powyżej 90 st.

Nikt mi nie odpisuje z kolegów z forum , których pytam przez GG.

Proszę o wypowiedź na forum kolegów z 2,8 30v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze po odpaleniu silnika slychac wisco, po czym ustaje taki z dwa obroty, jak zgasisz silnik cieply i poczekasz chwile visco ma stwiac opory, pozatym podepnij vaga i sprawdz temp u mnie jest goraco maska ciepla ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem podłączyć się do tematu a mianowicie moje autko w normalnym ruchu trzyma temperaturę trochę przed 90 st ale ostatnio w korkach temperatura cieczy wzrosła mi do 115 a oleju do ponad 120. Dodam że przy tej temperaturze wyłączyła się klimatyzacja i dopiero gdy temperatura spadła do 100 st znów się załączyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...