Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Aktualizacja softu skrzyni 6HP19

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Czy warto zrobić aktualizację oprogramowania skrzyni tiptronic?

Jest jakieś ryzyko, że po aktualizacji skrzynia się popsuje bo nie chciałbym przedobrzyć? 

Skrzynia aktualnie po statycznej wymianie oleju, działa bez problemów. 

Posiadam soft RdW 0030.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 8.02.2021 o 07:00, gordo napisał:

Witam. 

Czy warto zrobić aktualizację oprogramowania skrzyni tiptronic?

Jest jakieś ryzyko, że po aktualizacji skrzynia się popsuje bo nie chciałbym przedobrzyć? 

Skrzynia aktualnie po statycznej wymianie oleju, działa bez problemów. 

Posiadam soft RdW 0030.

Robiłeś tą aktualizację?

Opublikowano
  • Autor

Nie robiłem bo trzeba wybulić 500zł, a dalej nie wiem czy warto.

Opublikowano
45 minut temu, gordo napisał:

Nie robiłem bo trzeba wybulić 500zł, a dalej nie wiem czy warto.

500 zł w ASO? Pytam bo zastanawiam się czy tego nie zrobić w skrzyni 6HP19A. Mam soft 0070 a jest już dostępny 0110 albo 0120. Też zmieniałem ostatnio olej, tylko ja wymieniam na dwa razy statycznie i skrzynia chodzi ok, zalałem olej ZF Fluid 8. Na innym forum czytałem, że w skrzyni jak u mnie, po zmianie oleju na taki jak mam teraz oraz po aktualizacji softu na najnowszy zmiany biegów widać tylko po obrotomierzu.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
  • Autor

Nie pytałem ile w ASO ale z tego co doczytałem to nie robią takich rzeczy. Pewnie też zależy od konkretnego serwisu. W jednym mówią, że oleju w naszych tiptronic się nie wymienia, a w drugim wymieniają ale chcą za to 5000zł.

Znalazłem jeszcze 2 firmy z czego w jednej to koszt 200zł, natomiast w drugiej 300zł.
Ja olej wymieniłem w tamtym roku statycznie, a w tym roku kolejne 2x również statycznie w odstępie ok 200km po ostatnich dwóch wymianach. Też ZF 8.
Wyczytałem także na jakimś forum, że niewiele się zmieniło po aktualizacji softu ale zależy pewnie jaką ktoś miał wersję poprzednio, ja mam dosyć starą.
 

Edytowane przez gordo

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem już trochę km po tych wszystkich wymianach i przyznam szczerze, że jak jadę normalnie, spokojnie to również nie czuję zmian biegów. Z 2 na 3 może jest delikatnie odczuwalne ale już na wyższe to tylko widzę na fisie, że przerzuciło. Przy ostrym bucie już jest odczuwalne ale czy mocno to już odczucia subiektywne.

Edytowane przez gordo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.