Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje na postoju,wolnych obrotach, po wymianie poduszek silnika


DominikAud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,auto audi a4 b7 1.8t 163km, wymieniałem poduszki silnika stare obie były wylane, wylały się z 2 mies po zakupie auta, jeździłem na wylanych  tez ok 1,5 miecha aż znalazłem i założyłem ori używki od b6 1.8t maja po 800 pare gram, od razu po wymianie juz w warsztacie były mocne drgania na kierownice i fotele ogólnie przechodzą drgania na bude, ale myślałem ze tak musi być i ze sie jakos muszą rozchodzić i ułożyć ale jeżdżę juz ponad tydzień i nic z tego, drgania ustaja po przekroczeniu 1200obr ale powyżej 2tys silnik zaczyna wyraźnie buczeć i jest glosny a przed wymiana tego nie było.

Do montażu była odkrecala poduszka przednia odkrecona 3 śrubami od silnika i mechanik twierdzi ze tam nie było regulacji zeby to ona była powodem przenoszenia drgań poprzez zle jej ponowne przykrecenie. Dodam jeszcze że w starych poduchach chyba lewa miala niższy metalowy "kołnierzyka"a druga wyższy a te 2 co kupiłem maja 2 wyższe takie jak ta 1 stara. Bede w tym tygodniu wymieniał jeszcze poduszkę skrzyni i ten przedni odbój z lemfordera. I pytanie czy są jakieś specjalne kroki podczas montażu tych poduszek silnika aby się jakoś dobrze ułożyły czy coś bo drgania są spore i nie wiem co może być z tym nie tak, ew na co zwracać uwagę przy oględzinach i jak zdiagnozować co niestety nie tak. Pozdrawiam

Edytowane przez DominikAud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki jak i inne graty dobiera się do auta po numerze VIN, wtedy masz zgodność 1:1 nawet jeżeli zakładasz część/części używane.

Z tego co napisałeś w Twoim przypadku tej zgodności nie ma, a to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakładałem dwie używki od gościa, który mi je sprzedał niedaleko mnie, no i oczywiście były drgania, wymienił mi na inne i drgania ustąpiły, jeżdżę już 3 lata, ale teraz znowu chyba szykuje się wymiana. Używka, to używka, niewidomo na co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...