Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ALL] Wyje przy ruszaniu / kręceniu kierownicą na zimnym silniku


pawrelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, szukałem już tego tematu ale nikt nie miał podobnego dźwięku do mojego a jest on następujący:

Trzeba może dać troszkę głośniej wtedy słychać takie wycie. I teraz tak to wycie dzieje się zazwyczaj przy niskich temperaturach, dźwięk dochodzi podczas ruszania np powolne wyjechanie z parkingu z jednoczesną skręconą kierownicą. Dodatkowo ten dźwięk udało mi się nagrać dzięki temu że miałem naciśnięty lekko hamulec i popuszczają sprzęgło to wycie występowało. Czy ktoś wie może co to jest, czy to jest groźne i jak to naprawić? Dodam tylko, że auto było u mechanika i był dolewany płyn do układu kierowniczego gdyż było go za mało, dodatkowo mechanik stwierdził podczas naprawy klimatyzacji, że cała kolumna kierownicza jest sucha i nie cieknie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w układzie wspomagania nie paruje, gdzieś musi mieć ujście, że trzeba było dolać. Sprawdź jeszcze raz stan w zbiorniczku, nie zdziw się jak będzie pusto.

Ten dźwięk masz tylko na biegu? Jak lekko rozpedzisz auto, wrzucisz na luz i skręcisz też jest ten dźwięk? Jak na luzie nie występuje to może łożysko w sprzęgle pada..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po sprawdzeniu poziomu oleju wszystko w normie. Co do dźwięku na luzie nie jestem w stanie tego sprawdzić, dźwięk pojawia się zazwyczaj gdy auto stało na zewnątrz i jest dość chłodno wtedy przy pierwszym ruszeniu i jednoczesnym skręceniu kierownicy, dźwięk występuję, przejadę kilka metrów i już dźwięk nigdy się nie pojawia aż do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk nie wydaje się być powiązany z układem wspomagania, mnie to na sprzęgło bardziej podchidzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...