Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywala płyn chłodniczy ze zbiorniczka


Kosmos881104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak:  mam bardzo mały wyciek płynu chłodniczego 0,5 - 0,7 Litra na 16000 Km w 1.8 T po wymianie uszczelki pod głowicą (było planowanie itp.)

Zauważyłem że częściowo zapowiertza się nagrzewnica i poziom płynu się podnosi gdy wentylatory pracują. Na postoju auto grzeje bardzo lekko, podczas jazdy jest dość dobrze.

Ojej czysty, płyn również

Silniczki klap 100% sprawne

Przy zakręconym zbiorniczku robi się podciśnienie ale nie duże bo wąż jest w miarę miękki.

A teraz zadam pytanie które może wydawać się absurdalne z punktu widzenia mechanika.

A gdyby tak zmniejszyć ciśnienie w układzie odłączając na chwilę pojedynczo każdy z cylindrów (ostrożnie wypiąć cewki) i spróbować użyć uszczelniacza (w płynie) przy tak małym wycieku.

Tylko jaki ?

Liquy moly, K-seal czy jest jakiś który nie zatka układu chłodzenia

 

 

 

 

Edytowane przez Kosmos881104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem w stanie to ogarnąć, ale nie wiem dlaczego chcesz kombinować. Masz zapowietrzony układ dlatego słabo grzeje na postoju. Możesz mieć też gdzieś zaciśnięty przewód w drodze do nagrzewnicy. Odpowietrz dobrze i zlokalizuj wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 14:00, Rosomak91 napisał:

Nie bardzo jestem w stanie to ogarnąć, ale nie wiem dlaczego chcesz kombinować. Masz zapowietrzony układ dlatego słabo grzeje na postoju. Możesz mieć też gdzieś zaciśnięty przewód w drodze do nagrzewnicy. Odpowietrz dobrze i zlokalizuj wyciek.

Problem rozwiązany

Po sprawdzeniu silniczków klap v-skanem nie było żadnych błędów, odpowietrzanie nic nie dało, zamówiłem nagrzewnicę używaną sprawną i wymieniłem, tamta była częściowo zatkana, dlatego ciepłe powietrze leciało z lewej strony a chłodniejsze z prawej.

Niby była drożna ale nie w pełni w porównaniu z obecną przepływ był słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...