Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Głośna praca silnika/kopcenie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem ze swoim b7 1.9tdi 116km. 

Mianowicie samochód po odpaleniu dość głośno chodzi, wiem że te 1.9tdi nie były za ciche ale w porównaniu do tego samego silnika znajomego (klepie) głośniej. W dodatku przy kopnięciu w pedał gazu dymi na niebieskioale Tylko za pierwszym razem. Jeśli jadę bardziej dynamicznie nic nie kopci. Nie ma żadnych problemów z odpaleniem czy zimny czy ciepły. Zalany olejem 5w40 przy 261k km.  Jakieś pomysły? Mam się przygotować na gruntowny remont? 

Edytowane przez Pitrex2425

Opublikowano

Głośno? Jakoś specyficznie? Najlepiej wrzuć jakiś film na yt.

Opublikowano
  • Autor

Chwilowo nie jestem na miejscu. To nie jest jakiś 'przerażający' metaliczny wydźwięk a raczej coś w stylu zalania silnika 2 płukankami. Po prostu dużo głośniej 'klekocze' no i ten niebieski dym. Myślałem o uszczelce pod głowica ale płynu nie wciąga. W dodatku auto przyspiesza bardzo dobrze. 

Opublikowano

Zaglądnij do wałka rozrządu. Sprawdź czy w ośkach dzwigienek PD są wszystkie broki.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Przepraszam za brak odpowiedzi ale samochód poszedł na bok z powodu wypadku. 

Auto trochę postało i po przejechaniu 50paru km kłęby niebieskiego dymu z tyłu.. Samochód odpala bez problemu wkręca się jak wkręcał. Ale doszedł ten nieszczęsny dym. Pod korkiem minimalny mleczny nalot tj z układu chłodzącego. W zbiorniczku nie bulbocze ani na razie nic nie ubywa. Niestety jeździć tak nie ma sensu bo z tyłu zasłona dymna się robi. 

Turbo regenerowane jakieś pół roku temu więc wydaje mi się że to nie jego wina. Jak myślicie to wina zapieczonych pierścieni czy raczej uszczelka pod głowica 

Opublikowano
  • Autor

Przepraszam za brak odpowiedzi ale samochód poszedł na bok z powodu wypadku. 

Auto trochę postało i po przejechaniu 50paru km kłęby niebieskiego dymu z tyłu.. Samochód odpala bez problemu wkręca się jak wkręcał. Ale doszedł ten nieszczęsny dym. Pod korkiem minimalny mleczny nalot tj z układu chłodzącego. W zbiorniczku nie bulbocze ani na razie nic nie ubywa. Niestety jeździć tak nie ma sensu bo z tyłu zasłona dymna się robi. 

Turbo regenerowane jakieś pół roku temu więc wydaje mi się że to nie jego wina. Jak myślicie to wina zapieczonych pierścieni czy raczej uszczelka pod głowica 

 

W dodatku zdjąłem teraz dolot od turbo,  cały zawalony w oleju Świeżym oleju bo był wymieniony.  Odpiałem odmę, odpaliłem samochód trochę przegazowalem i ani grama dymu. Turbo leje? Czy odma siadła? Jak sprawdzić odmę 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.