Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedni zacisk klocka hamulcowego nie odbija w 100%


patth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio jadąc autem poczułem smród choćby spalonego sprzęgła. Zjechałem na pobocze i okazało się, że to wina hamulców prawego przedniego koła. Felga była gorąca i było czuć spalonym. Ściągnąłem koło i nie dało się kręcić tarczą, Nie mając żadnych narzędzi, znalazłem tylko płaski śrubokręt, udało mi się lekko odbić ten klocek. Zrobiłem test, wcisnąłem hamulec żeby zobaczyć czy odbije i niestety nie odbił.. Znowu śrubokrętem odbiłem i założyłem koło .. Do domu miałem spory kawałek na szczęście udało mi się zajechać hamując tylko silnikiem, w przeciwnym razie za każdym razem musiałbym ścignąć koło.. Aktualnie jestem za granicą, do polskich mechaników mam dość kawałek a holendrowi auta raczej nie dam do naprawy.. Mam tylko klucze nasadkowe, płaskie, śrubokręty, młotek i szczotkę drucianą. Tutaj jest lockdown wciąż i tylko markety z żywnością otwarte.. 
 Czy jest możliwość naprawienia tego samemu? Dodam że jestem w temacie laikiem i będzie trudny temat do ogarnięcia:P Ale nie tracę wiary.. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz odkręcić prowadniczki i nasmarować,jeśli tłoczek nie jest zatarty,to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dirty.73 napisał:

możesz odkręcić prowadniczki i nasmarować,jeśli tłoczek nie jest zatarty,to powinno pomóc

Okej, jutro spróbuje! A mógłbyś wskazać miejsce w którym są te prowadnice? Druga sprawa czy to ma być specjalny jakiś smar? W pracy mam cos na wzór wd40 w spreju, czy to się nada? Tak jak wspomniałem jest lockdown i wszystkie sklepy motoryzacyjne są pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozruszać tłoczek. Dzięki za pomoc! Teraz mnie czeka wymiana bo jak już raz sie zablokowalo to znowu moze w kazdej chwili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...