Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czemu trzeszczą mi nowe głośniki ?


cyc989

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej napisałem, masz za małą impedancję głośników.

Spróbuj podłączyć je szeregowo i wpiąć pod jeden kanał w radiu.

938916c260bb22fbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej faktycznie może być problem z impedancją (zaledwie 2 Ohmy), ale wydaje mi się że w innych urządzeniach powinno się dziać to samo. Kolega pisał że podłączał je do innych odbiorników i jest ok. Ja bym się chyba jednak skusił na grubsze kabelki (chociaż kawałek podpiąć i zobaczyć jaki będzie rezultat).

Nie wiem nie spotkałem się jeszcze z takim problemem, ale ja nie podłączałem nigdy takich wynalazków.

Wiesz może one mają chodzic szeregowo z jakimiś sykami i wtedy to da normalną impedancję. Nie wiem tak tylko się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zestaw głośników jest 2 ohm to tymbardziej uważam że są to głośniki pod wzmacniacz bo nie spotkałem radia samochodowego z końcówkami o R znamionowym 2ohm tylko 4ohm. Połączenie dwóch zestawów szeregowo da 4 ohm ale przy ich mocy tymbardziej to radio nie wydoli żeby to ruszyć jak sie należy. Połączenie w szereg z jakimis cykaczami nie wchodzi w grę bo je spali od razu. Jak sie podpina to równolegle z kondensatorem lub przez pełną zwrotnice która juz w zestawie jest razem z wysoko-tonówkami. Jeżeli chodzi o przewody to wątpię żeby cos pomogły. Zakładałem czasem na rządanie klienta naprawdę wypasione głośniki zostawione na oryginalnych kablach i grały oki. Przy takich objawach jak kolega podaje wątpię żeby z powodu kabli były takie problemy. Skłaniałbym sie jednak podstawić wzmacniacz i sprawdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to aby na chwilę podłączyć i sprawdzić czy przez to głośniki harczą :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosnik grający w łapie ma duzo mniejszą sprawnośc niz taki zabudowany. Gra po prostu duzo ciszej.

Temat jest dośc obszerny bo efektywnośc zależy od czestotliwości (także)

Ale tak jak inni stawiam na zbyd duze wymagania w sotunku do posiadanego sprzetu.

Zabuduj najpierw ten głosnik a pózniej pisz czy jest cicho czy nie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...