Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T Swap ECU [ AJL ME 3.8 -> BAM ME 7.5 ]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanownych.
Zabieram się za swap ECU na nowsze,  dawca to BAM z Seata Leon Cupra zaś mój model to A4 B5 AJL Quattro 1999 .

Opisze po krótce stan auta. Silnik po kapitalnym remoncie, nowy intercooler ,pełna seria, turbina była przerobiona na hybryde ( poszła na regeneacje po nieudanym tuningu) 
W planach było założenie wtrysków z S3 BAM ale wystąpił problem opisany poniżej. W skrócie jest plan, żeby je założyć lecz póki co są standardowe. 


Sprzęt już zamówiony. Nasuwa mi się kilka pytań. 
1 ) W ogłoszeniu zostały wylistowane poniższe elementy ( przeklejam oryginalną treść) , czy to już komplet czy jednak czegoś brakuje ? 
- komputer z immo off
- kompletna wiązka
- cewki
- szerokopasmowa sonda
- przepustnica
- el gaz
- mapsensor
- czujnik temp
- stukowce
2) Czy ktoś jest w posiadaniu schematów lub poradników jak podłączać cały zestaw? 
3) Czy wystarczy sam pedał gazu z potencjometrem czy jednak trzeba będzie coś jeszcze? Zastanawiam się jak podłączyć elektroniczny w miejsce starego. 
4) Czy ABS ( mam tylko ABS, bez ESP) będzie dalej działał czy jednak trzeba się będzie gimnastykować ? 
5) Czy trzeba coś dłubać przy samym OBD ?
6) Klimatyzacja i moduł komfortu, czy swap ECU powoduje dodatkową potrzebe podłubania przy tym ? 
7) Zakładając, że podłącze wszystko dobrze, czy jak odpale auto z nowym sterownikiem to nie "wybuchnie" mi coś pod maską ? 
W sensie czy musze podjąć jakieś kroki przed odpaleniem w związku z tym, że ECU jest od mocniejszej wersji ?
8) Planuje zakup VCDS i interfejsu do komputera, czy jest jakaś ogólnie polecana wersja ?

Na koniec dodam, że dopiero zaczynam swoją przygode z mechaniką samochodową, póki co było wszystko robione u mechanika. 
Dziekuje za każdą odpowiedz, chętnie posłucham każdej rady :)

 

Opublikowano

Immo w me7.5 to nie problem. 5 minut roboty i po immo nie ma śladu.

Jeżeli chodzi o kwestie schematów to w autodacie jest bardzo dobry schemat który bardzo ci pomoże i rozwije twoje wątpliwości przy podłączeniu.

Niezapomnij tylko o wtryskach od odpowieniej wydajności.

Co do wybuchu jak podłączysz wszystko poprawnie nie licz na żadne efekty wizualno- dźwiękowe, poza pracą silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.