Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kupno auta na części

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam możliwość kupna auta od znajomego. Samochód ma uszkodzony silnik i chciałbym przeznaczyć go na części. Ma aktualną polisę OC, jest zarejestrowany i ma przegląd. 

Jak to wygląda pod względem formalnym ? Czy po zakupie mogę załatwić kwit, że auto zostało zezłomowane, auto wyrejestrować i zgłosić do ubezpieczalni i to tyle ?

Czy lepiej żeby to znajomy zrobił bezpośrednio a ja od niego odkupiłbym już "zezłomowane" auto ?

Opublikowano

jak chcesz uniknąć biurokracji to niech to zrobi właściciel a ty odkupisz już wy złomowane 

Wiesz jakie dzisiaj są terminy i kolejki po urzędach :decayed: Takie jest moje zdanie

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, OLIVER napisał:

jak chcesz uniknąć biurokracji to niech to zrobi właściciel a ty odkupisz już wy złomowane 

Wiesz jakie dzisiaj są terminy i kolejki po urzędach :decayed: Takie jest moje zdanie

Właśnie tak mi się wydaje, że byłoby dla mnie najkorzystniej. Chociaż nie powiem, al naszym wydziale komunikacji jest w miarę wszystko na bieżąco i idzie załatwić w przyzwoitym czasie 

Opublikowano

a czytałeś takie wskazówki ?

 

AUTOMATOR.PL

Masz samochód, którego naprawy przewyższają wartość pojazdu, a jego sprzedaż nie jest już możliwa? Najprostszą opcją jest złomowanie pojazdu.

To powinno Ci wyjaśnić problem 

Opublikowano

Moment.

Najpierw trzeba pogadać z zakładem złomującym pojazdy bo to oni wyrejestrowują przeważnie pojazd.

Jeśli się zgodzą by auto zostało u właściciela to ok.

Bo jak nie, to bez auta żaden zakład może nie podjąć się tego wyrejestrowania.

A bez ich pieczątki przyjęcia nie da się wyrejestrować pojazdu i zrezygnować z OC.

A wtedy tylko problemy.

Możliwe że zechcą jakąś kasę za taki myk.

Mus najpierw popytać, potem kupować auto na dawcę.

Edytowane przez Fido

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, Fido napisał:

Moment.

Najpierw trzeba pogadać z zakładem złomującym pojazdy bo to oni wyrejestrowują przeważnie pojazd.

Jeśli się zgodzą by auto zostało u właściciela to ok.

Bo jak nie, to bez auta żaden zakład może nie podjąć się tego wyrejestrowania.

A bez ich pieczątki przyjęcia nie da się wyrejestrować pojazdu i zrezygnować z OC.

A wtedy tylko problemy.

Możliwe że zechcą jakąś kasę za taki myk.

Mus najpierw popytać, potem kupować auto na dawcę.

Z tego co wiem, to najpierw musiałbym załatwić taki kwit że auto jest "oddane" do zezłomowania, a z tymi papierami właściciel musi udać się do wydziału komunikacji i wyrejestrować auto i później zgłosić to do ubezpieczalni. 

Opublikowano

Jak ci podbiją bez auta to wtedy można taki pojazd kupić.

Gorzej jak zechcą złom za złom, kilo im się musi zgadzać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.