Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Super EXEO :)


W1t3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wczoraj udało mi się wejść w posiadanie bardzo zadbanej sztuki Seata Exeo ST, 2.0TDI 143KM; 2010 rok, 120k km udokumentowane przez ASO Niemcy.

Galeria 

Samochód ten będzie musiał polatać ze mną dobre parę lat, stąd chciałbym uzupełnić pewne jego braki...

Chciałbym Was uprzejmie poprosić o pomoc w doborze części jakich będę potrzebował do wykonania następujących zmian, tak bym mógł zaopatrzyć się tip-top nim rozpocznę pracę.

  1. Brakuje mi możliwości prowadzenia rozmów przez Bluetooth, czujników z przodu oraz kamery cofania. Chciałbym uzupełnić te braki.
  2. Chciałbym, aby jeśli przełącznik świateł ustawiony jest na "auto", światła mijania włączały się po odpaleniu samochodu.
  3. Moja luba ubolewa nad brakiem drugiego uchwytu na kubek... Zasadniczo kontrolka wyłącznika poduszki jak i wyłącznik ESP są mi niepotrzebne - czy znajdzie się pasujący tam drugi uchwyt na kubek ?

A z rzeczy "nice-to-have"

  1. Nie palę - chciałbym pozbyć się popielniczki na korzyść większego schowka widziałem coś takiego dla A3 8P (link). Czy wiecie o czymś podobnym dla EXEO?
  2. Okrutnie irytuje mnie położenie kluczyka w kolumnie kierowniczej - czy znacie może jakiś patent na to ? Ja przy 180cm wzrostu uderzam o kluczyk (scyzotyk) kolanem po wyregulowaniu pozycji pod siebie...
  3. Chciałbym zastąpić czymś ładniejszym wyświetlacz na desce rozdzielczej. Obecny jest jakiś taki pomarańczowo - czerwony, a marzy mi się kolorowy...

Za pomoc serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

ad. 2. 

Co do kamery cofania to musisz zmienić radio na RNS-E - obsługujące kamerę cofania - wszystko znajdziesz na forum ładnie opisane

Ad 3. "nice-to-have" - szukaj licznika z kolorowym fisem - potem tylko kodowanie, adaptacje, programowanie immo i będzie ok. ;)

 

Licząc na szybko:

czujniki przód: zmiana zderzaka, malowanie, czujniki wiązka i jakiś pierdoły - lekko 1500zł

kamera cofania: jakaś kamera, RNS-E(najlepiej led) - koło 2500zł

bluetooth - jak dobrze poszukasz to koło 350zł za wszystkie niezbędne graty.

 

Po przeglądnięciu zdjęć widzę, że nie masz czujników z tyłu, a czujniki z przodu nie działają bez czujników z tyłu, więc dolicz jeszcze zderzak tył pod czujniki + same czujniki + malowanie

Edytowane przez Lukasz_mk2
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz_mk2

Dziękuję za wskazówki,

Co do czujników z tyłu, to są ...
Przy robieniu zdjęć tak się świecił ten samochód, że nie zauważyłeś :)

Czy nie ma problemów z jednoczesnym podłączeniem RNSa z bluetooth i kamerą cofania ?

Co do czujników parkowania z przodu - czy konieczna jest wymiana zderzaka ? Szczerze, to byłem przekonany, że czujniki będzie można dołożyć do obecnego zderzaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jednocześnie podłączyć bluetooth i kamerę. Większość z nas tak ma. Można bawić się w dołożenie czujników w twój zderzak, ale trza na wiercić otwory, wspawać uchwyty na czujniki. Dużo zabawy żeby to wyglądało. Prościej sprzedać twój zderzak i kupić drugi. Co do uchwytu na kupki to kup drugi z exeo i podmień za przyciski. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś się brał za czujniki z przodu to by wypadało iść za ciosem i kupić od razu zderzak pod pdc+spryski i montować od razu ksenon. Z tym, że mnie w a4 b6 kosztowało to jakieś 1000zł, a w exeo pewnie wyjdzie drożej, bo oprócz lamp trzeba jeszcze zrobić samopoziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...